Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi ECAM 22.110 - blokada wypływu kawy i wody (kapie kroplami)

Jacek28 11 Nov 2019 23:30 4113 6
 • #1
  Jacek28
  Level 19  
  De'Longhi Magnifica S inaczej ECAM 22.110b. Pojawił się problem z wypływem kawy a nawet przy włączeniu (czyszczenie wstępne). Słychać, że coś blokuje pompę a z wylotów jedynie powoli kapie. Na początek podejrzewałem pompę, lecz po sprawdzeniu drogi przepływu okazało się, że problem pojawia się dopiero za bojlerem. Według mojej wstępnej diagnozy problem może być w tym zaworze - bardzo podejrzany jest kamień z niego (przełącza na spieniacz i służy też do odkamienia - w pozycji na spieniacz przepływ działa poprawnie).
  DeLonghi ECAM 22.110 - blokada wypływu kawy i wody (kapie kroplami) DeLonghi ECAM 22.110 - blokada wypływu kawy i wody (kapie kroplami)
  Niestety po numerze nie mogę nigdzie znaleźć nazwy części i do końca też nie jestem pewien czy tu jest problem. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Drugim podejrzanym jest blok termobloku (infuzer):
  https://north.pl/promo/tlok-termobloku-do-eks...kawy-delonghi-5513227961,HWV-T3-CL2D-0P1.html

  EDIT: Pół nocki zeszło, ale doszedłem do miejsca, że do infuzera woda dochodzi. Mimo wszystko rozebrałem, wyczyściłem z kamienia itp. Siateczka i tłok zaparzacza wyczyszczone, niestety nie pomogło. Zastanawia mnie jeszcze ten filtr - nigdzie go nie mogę namierzyć, a niby jest od tego modelu:
  https://north.pl/karta/zawor-do-ekspresu-do-kawy-delonghi-ecam-22110b,TMA-TA-CMM4-D61.html. Według De'Longhi https://delonghi.encompass.com/model/DEIECAM22110SB (ostatnia strona, ostatnia część - Schematic Location: 61 - tylko tego schematu nie mogę namierzyć).
 • #3
  Jacek28
  Level 19  
  Bojler grzeje normalnie. Woda jest gorąca. Znalazłem miejsce tego zaworu z ostatniego linku - jest w tłoku zaparzacza mocowany na wcisk. Jednak wydaje się być OK. Dzisiaj sprawdziłem na nowej pompie i jest to samo. Sprawdzając trasę obiegu wody doszedłem, że gorąca woda od bojleratrafia pod ciśnieniem do bloku czołowego u góry i tu pojawia się problem pomiędzy tym blokiem a infuzorem lub dalej zaparzaczem coś blokuje.
  DeLonghi ECAM 22.110 - blokada wypływu kawy i wody (kapie kroplami)
 • #4
  ssss
  Level 37  
  czy jest przeplyw przez bojler?.Jezeli tak To tam gdzie znajduje sie tlok nalezy wszystko rozebrac na czesci pierwsze i wyczyscic.Mialem juz tak
 • #5
  Jacek28
  Level 19  
  Tak, z bojlera pod ciśnieniem dostaje się do bloku na zdjęciu a nawet przez szczelinę widzę, że tłok termobloku tez się napełnia, mimo wszystko go rozebrałem i przeczyściłem bo zakamieniony był m. in. otworek przelotowy. Jednak po czyszczeniu całego środka, siateczki itp, wygląda, że wszytko OK.
  DeLonghi ECAM 22.110 - blokada wypływu kawy i wody (kapie kroplami)
  Przeczyściłem też siateczkę zaparzacza i sprawdziłem zaworek w jego tłoku - nie zacina się.
  Rozebrałem wszystko jak na tym filmiku
  https://youtu.be/TeMPwQFUFls
  (szkoda, ze filmik zobaczyłem później, bo kombinowałem długo jak zaworek wyjąć).
 • #6
  grudzionek.23
  Level 9  
  Witam, udało się Panu rozwiązać ten problem. Mam podobnie woda dopływa do termobloku i póżniej nic.
  Juz był raz rozbierany i czyszczony natomiast to nie pomogło. Dodam że co jakiś czas pojawia sie komunikat że obwód wody jest pusty mimo że z dyszy wody ona leci.

  Pozdrawiam
 • #7
  Jacek28
  Level 19  
  Udało się, ale nie do końca jestem usatysfakcjonowany, bo nie odkryłem, gdzie był problem. Jedyną rzeczą, której ne zdążyłem przeczyścić ręcznie to odprowadzenie od zaparzacza. Co pomogło? Spora ilość odkamieniacza i próby zaparzenia kawy oraz wytwarzania piany.