Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica Fusion EB6521 - przypala w tylniej części blachy

12 Lis 2019 08:55 237 6
 • Poziom 14  
  Witam
  Od 5 lat posiadam piekarnik Amica EB 6521. Bardzo rzadko używany, tj. może raz na tydzień i ewentualnie coś w święta. Piekarnik przez cały czas wypiekał idealnie aż do wczoraj. Po włożeniu pizzy przypalił ją w tylnej części przy samym termoobiegu. Ustawiona była w tryb grzałka górna i termoobieg. Moje pytanie, czy jest możliwe, że grzałka trzecia, ta w termoobiegu, mogła ulec uszkodzeniu, czy raczej stawiać na górną? Czy grzałka termoobiegu sterowana jest osobno, może elektronika jej nie wyłącza?
 • Poziom 28  
  A czy wentylator termoobiegu działa?
 • Poziom 14  
  Wentylator działa. Chodzi jak zwariowany. Po otwarciu nagrzanego piekarnika aż bucha ciepło w twarz. Po dzisiejszych testach na termoobiegu bez grzałki górnej i dolnej też przypala tył.
 • Poziom 22  
  Prawdopodobnie któraś grzalka do sprawdzenia. Zazwyczaj pali się górna, ale to trzeba miernik w rękę wziąść i powierzyć. Jeśli nie grzeje górną grzałką to termoobieg będzie jedną grzalka próbował na siłę nagrzać piekarnik co skutkuje takim efektem.
 • Poziom 14  
  Myślałem że jeśli jest ustawiony na termoobieg to górną nie powinna się włączać? Powinna działać tylko okrągła na wentylatorze. Jeśli faktycznie górna ma za zadanie dogrzewać a tego nie robi to grzałka termoobiegu będzie przegrzewać. Ile omów powinna mieć górną grzałka?
 • Poziom 28  
  Rezystancja grzałki to około 20-40Ω.
 • Poziom 14  
  Grzałki pomierzone. Górna zew. 26Ω, a górna wew. 58Ω i grzałka termo obiegu 26Ω. Czy to znak, że wew. ma za dużą rezystancję?