Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Onkyo zanikający dźwięk

sir-greg 21 Wrz 2005 19:33 1652 4
  • #1 21 Wrz 2005 19:33
    sir-greg
    Poziom 13  

Witam!
    Posiadam amplituner TX-SV9041, kłopot polega na zanikającym dźwięku w przednim lewym kanale reszta ok. Ładnie gra po czym pojawiają się zniekształcenia aż wkońcu zaczyna przerywać i dźwięk zanika, jak pokręce głośność tak do 1/3 skali to znów zaczyna grać. Zdarza się równierz że gra ok a jak dam głośniej to wtedy chwilowo przerywa ale nie zanika. Wykluczam winę kolumny, gdyż sprawdzałem na drugiej i efekt ten sam...Pytanie do fachowców, gdzie szukać przyczyny:?: Co może być uszkodzone:?:

• Pomocny post
    #2 22 Wrz 2005 09:33
    Krzychu7
    Poziom 39  

Witam. Sprawdź przekaźniki załączający głośniki.

• #3 19 Paź 2005 10:32
    sir-greg
    Poziom 13  

Miałes racje Krzychu, nadpalone styki. Teraz przód gra ok ale znowu prawy tył się nie załącza, tzn objaw ten sam że jak dam "czadu" to sie włączy. Jeśli dysponuje ktoś serwisówką i jest w stanie mi powiedzieć jakie jest oznaczenie na płycie tego przekaźnika bylbym wdzięczny.
    Pzdr

• #4 30 Mar 2006 16:05
    Edziooo
    Poziom 13  

dwa przednie przekaźniki są od głównych kolumn a te trzy z tyłu od surrondów to sami mialem przeczyść styki i bedzie ok ja tez mialem problem w tym wzmacniaczu

• #5 30 Mar 2006 17:10
    sir-greg
    Poziom 13  

Problem już rozwiązany dawno dawno temu;) Zapomniałem tylko zamknać topic. Dodam że wyszyściłem styki przekaźników i gra aż miło ale pewnie taki zabieg na długo nie wystarczy, ale mam sklep w polsce gdzie mozna takowe kupić za ok 20 zł sztuka;)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo