Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyposażenie nowego mieszkania

12 Lis 2019 18:37 708 17
  • Poziom 7  
    Cześć,
    Na wstępie dodam, że użyłem szukajki i przeglądałem tematy z pierwszych dwóch stron(np. wątki użytkowników "emigrant" i "zajecc" dały mi dużo informacji) ale nie znalazłem podobieństw itd. dlatego zakładam wątek.

Co do marek to się nie znam, w przypadku TV czy telefonów od zawsze trzymam się LG i Samsunga i jestem zadowolony ale to nie musi znaczyć, że inne sprzęty tez dadzą radę.

Zakres cenowy kuchnia :
    zmywarka - 1700zł - do zabudowy
    płyta indukcyjna - 1300zł
    okap 350zł - na 90% chcemy okapu wysuwanego z szafki, teraz taki mamy i chwalimy sobie jego wygodę i mało inwazyjny wygląd.
    piekarnik 1600 zł- żona wymaga funkcji pyrolizy
    mikrofala 900zł - ja jestem przeciwny ale pewnie i tak kupimy

lodówka 1900zł - na 99% nie będziemy zabudowywać. Jedno skrzydło, bajery typu dozownik lodu czy wody może być ale nie musi.

Nie mamy żadnego faworyta odnośnie marek ani specjalnych wymagań, najważniejsze to standard - żeby było wytrzymałe, w razie serwisu żeby nie było kłopotów. Im wyższa oszczędność energii tym lepiej.
    W przypadku indukcji i okapu dużo myśleliśmy nad serią SenseBoil od Electrolux bo brzmi fajnie to wykrywanie gotowania i automatyczne obniżanie temperatury czy współpraca płyty z okapem ale sam nie wiem czy jest to aż tak niezbędne, no i im więcej czujników tym więcej rzeczy może się posypać.

Zakres cenowy łazienka:
    pralka 1500zł
    suszarka 1700zł

Suszarka będzie postawiona na pralce. Co najistotniejsze- w domu będzie pies - golden retriver oraz kot - ragdoll. Nie wiem czy tutaj potrzeba będzie jakiejś specjalnej pralki/suszarki bo "zwykłe" sobie nie radzą ale wolę poinformować, że będzie sporo długiej ale "ukochanej" sierści :)

Wrzucam rzut mieszkania(jeśli będzie potrzeba mogę wrzucić też rzut architektoniczny z dokładnymi danymi), w miejsce stołu będzie wyspa z wysuwanym stołem dlatego nie planujemy na niej umieszczać indukcji. Sama wyspa będzie powierzchnią roboczą bo na kuchni przy ścianie jej po prostu praktycznie nie będzie. Rozważamy przemieszczenie piekarnika i przy drzwiach balkonowych zrobić słupek z zabudowanym właśnie na wysokości piekarnikiem i mikrofalą.
    Zaś w łazience zamiast wanny będzie przysznic 90x90, a obok niego przenosimy pralkę z suszarką więc po postawieniu prysznica pozostaje jakieś 86cm wg. planu szerokości na sprzęty.
    W miejsce toalety będzie mini garderoba i tam nie chcemy pchać sprzętów z lazienki.

ps. wybaczcie chaotyczny układ wątku ale emocje już robią swoje :)
    ps2. w mieszkaniu dzieci nie będzie więc jakieś funkcję ochronne są raczej zbędne, no chyba że zwierzaki będą coś chciały ugotować.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    AreQ90 napisał:
    Nie wiem czy tutaj potrzeba będzie jakiejś specjalnej pralki/suszarki bo "zwykłe" sobie nie radzą ale wolę poinformować,

Nie licz na to, że dodadzą w gratisie chińczyka który będzie kłaki wybierał. Majac sierściuchy w domu trzeba po prostu samemu zadbać o ten temat, pralka za Was kłaków nie ogarnie.

Z doświadczenia własnego powiem, że kilka rolek do ściągania kłaków z ubrań i porządna szczotka do wyczesywania parzystołapnych to niestety podstawa.
  • Poziom 7  
    mrice napisał:

Nie licz na to, że dodadzą w gratisie chińczyka który będzie kłaki wybierał.

Nie do końca to miałem na myśli, bardziej chodziło mi o to czy nie zajedzie się pralki/suszarki ubraniami z kłakami i tutaj potrzeba jest jakaś wersja z opcją zabezpieczającą przed tym. Opcja czyszczenia z sierści byłaby spoko ale tak jak piszesz, nie ma co liczyć na to .
  • Poziom 21  
    Nie ma pralek z zabezpieczeniem przeciw dostawaniu się kłaków do odpływu - we wszystkich jest zwykły filtr i nic na to nie poradzisz. Niestety, mając zwierzaki w domu należy liczyć się z tym, że nie będzie błogiego lenistwa i trzeba sierść wyczesywać z nich, a także usuwać z ubrań. Nikt tego za was nie zrobi, tym bardziej pralka. :roll:

Tak poza tematem - ile dałeś za 3-pokojowe 55m2 z aneksem kuchennym? :lol:
    I dlaczego nie chcesz sprzętu (pralka/suszarka) w tej "minigarderobie", skoro to jest idealne miejsce na nie?
  • Poziom 7  
    @clubber84
    Akurat czesać zwierzaki lubię, mam nadzieje że mój przyszły psiak i kot nie będą protestowali :)

Mieszkanie kupiliśmy dwa lata temu na etapie dziury w ziemi, a właściwie nawet dziury nie było. Wtedy kosztowało ok. 285000zł, za m2 5200zł, teraz gdy już mieszkania są gotowe to cena podskoczyła do 7000 za m2. No i oczywiście mowa tutaj o Wrocławiu.

Co do "garderoby" to jeszcze nie do końca zdecydowaliśmy co do tego pomieszczenia. Pełna garderoba pomogłaby zwolnić sporo miejsca z mieszkania, miejsca które zabiorą szafy itp. a mieszkanie duże nie jest, ja sam jestem minimalistą i nie lubię mieć każdego kąta zastawionego szafami. Myśleliśmy też aby małą część tej garderoby przeznaczyć na jakąś spiżarkę ale to się raczej będzie gryzło. Sprzęty w łazience z kolei w ogóle nam nie przeszkadzają, tam przestrzeń jest nam zbędna. Ważne aby można było wygodnie usiąść i wejść do prysznica, gości tam podejmować niebędziemy :D
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Prawie 300tys. za 55m2...
    I naprawdę uważacie, że aneks kuchenny w tak małym pokoju dziennym ma jakiś sens? Ja w swoim, duży pokój mam 25m2 bez aneksu.
    Będzie wam śmierdzieć całe mieszkanie np. po smażeniu.
    OK.
    Co do sensowności umieszczenia sprzętu w "garderobie", to chodziło mi o względy bezpieczeństwa i ochrony przeciwporażeniowej, które w tak małej łazience nie będą w pełni zachowane. A, że jest możliwość umieszczenia tego sprzętu w garderobie, bo już tam są gotowe przyłącza, to czemu nie skorzystać...
  • Poziom 7  
    Życie w takim mieście kosztuje, Wrocław niestety się ceni ale to mieszkanie i tak kiedyś będzie wynajmowane ;) w każdym razie jakoś mnie ta cena nie przeraża.
    Obecnie na wynajmowanym mamy tak samo tj. aneks na 20m2 i nie odczuwamy tego za specjalnie, nie wiem czy to kwestia dobrego okapu czy sąsiedztwa okna, a okna często mamy otwarte ale nam nie śmierdzi. Druga sprawa, że nie jesteśmy wielkimi fanami smażenia, więc to raczej nie jest problemem.

No tak, o tym nie pomyślałem. Dzięki za poradę, na pewno się przyda!

Teraz proszę info nt. sprzętów :)
  • Poziom 21  
    Info nt. sprzętów...
    Wspominałeś o prostocie budowy (im mniej czujników, tym mniej rzeczy może się "posypać"), więc może sprzęt kuchenny jednej marki?
    Ja mam sprzęt Candy. Pralkę też. Jeśli sprawdziły się u ciebie Electrolux'y, to postaw na Electrolux'y.
  • Poziom 7  
    Akurat electroluxa żadnego nie mam(jeśli gdzieś tak napisałem, to przepraszam jakiś błąd się wkradł), na wynajmie mamy same kilku/kilkunastoletnie sprzęty typu amica itp. ale jakoś ta marka nas nie pociąga.
    I taki mniej więcej był plan aby kupić jednej marki, żona widziałem często odwiedzała sprzęty whirlpoola ale jak tutaj poczytałem, to ich serwis nie cieszy się popularnością.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    clubber84 napisał:
    Nie ma pralek z zabezpieczeniem przeciw dostawaniu się kłaków do odpływu - we wszystkich jest zwykły filtr i nic na to nie poradzisz. Niestety, mając zwierzaki w domu należy liczyć się z tym, że nie będzie błogiego lenistwa i trzeba sierść wyczesywać z nich, a także usuwać z ubrań. Nikt tego za was nie zrobi, tym bardziej pralka. :roll:

Amen. To wyczerpuje cała kwestię sierści.

AreQ90 napisał:
    żona widziałem często odwiedzała sprzęty whirlpoola ale jak tutaj poczytałem, to ich serwis nie cieszy się popularnością.

Jeśli mówimy o serwisie autoryzowanym to na to wielce nie patrz, dla tego, że serwisu autoryzowane to zwykłe serwisy które akurat mają z daną marką podpisną umowe autoryzacji. I tak w Wrocławiu i w Poznaniu będą obsługiwały tą markę zupełnie różne firmy, mało tego, może się okazać, że np w Wrocku akurat dana firma będzie obsługiwać zarówno Whirlpoola, Electroluxa i jeszcze kilka innych. Żeby pod tym kątem rozpatrywać to trzeba by znać wszystkie firmy z własnego miasta.

Generalnie co kupisz to będzie, czsem nawt najlepszy sprzęt może dać w kość, a byle g... akurat trfi sie tak, że będzie śmigać długie lata.

Moje osobiste preferencje to rodzina BSH i tak sam mam większość sprzętów w domu, z odstępstwem na okap który z racji szerokości 90cm praktycznie nie miałem wyboru i badziewne candy musiałem kupić, mikrofale whirlpoola bo była pod zabudowe najtańsza a robi za szafkę do chleba i piekrnik Zanussi który kupiłem z szalone 650zł, jest goły i wesoły i działa. Lodówka, płyta gazowa, zmywarka pralka i suszarka z rodziny BSH, sprzęty w rozrzucie wiekowym 8-16 lat srawują się zacnie, poza lodówką która na gwarancji wymienili w całości.
  • Poziom 7  
    @mrice
    Dzięki, ja właśnie najczęściej zerkałem w kierunku jak wspominałem LG i Samsung ale to z przywiązania do marki. Poza nimi głównie Bosch przyciągał moją uwagę designem i pozytywnymi opiniami użytkowników i tak myślę, że zapewne wybór zamknie się w tych 3 markach.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    LG spoko, Samsunga moim zdaniem sobie daruj, w AGD sobie niezbyt radzą.
  • Poziom 7  
    Cześć,
    troszkę pochodziłem po sklepach aby dotknąć,zobaczyć sprzęty i w oko wpadło mi parę urządzeń. Czy możecie je ocenić lub doradzić czy coś lepszego jest w podobnej cenie?
    Ogólnie wycieczka do sklepów troszkę pokazała, że pierwszy budżet jednak był zbyt mały.

Kuchnia:
    Zmywarka: Electrolux EEM48321L - 1999zl
    Piekarnik: Electrolux EOC6H71Z SteamCrisp - 2099 lub Bosch HBG635BB1 - 2199
    Lodówka: LG GBB62PZFFN - 2499 lub Bosch KGN39MIDA - 2699
    Płyta indukcyjna: Electrolux Slim-fit CIV634 - 1699 lub Bosch PUE631BB2E - 1249
    Okap: Amica OKP6651S - 899 - wybrałem go tylko ze względu na kalse energetyczną, z chęcią poznam coś podobnego lepszego bo tej firmie nie ufam
    Mikrofalówka: Samsung MS22M8054AK - 999

Łazienka:
    Pralka: Electrolux EW6F429BP PerfectCare - 1799 lub Bosch WAN2826EPL Serie 4 VarioPerfect - 1499 lub Bosch WAY24742PL HomeProfessional - 2699(ta ostatnia znacznie ponad budzet i nie jestem pewien czy na nią mi wystarczy)
    Suszarka: Electrolux EW8H458WP PerfectCare - 1999

Ogólnie w sklepach zaczepiali mnie sprzedawcy i odradzali mi boscha bo tam płaci się za znaczek, chwalili elektroluxa. Pod niebiosa wychwalali Beko ale 3/4 sprzętów na wystawie było z tej firmy więc pewnie teraz mają taki target i dlatego chcą się pozbyć.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    jerry1960 napisał:
    Może zobacz okapy firmy Globalo https://globalo.pl/

Mi znajomy polecał okapy Ciarko - sprawdziłem ich sprzęty i szczerze powiem: miałem dylemat. I to niezły.
    Bo firma polska, ale jednak ten sprzęt produkują od ponad 30 lat i jak sobie przypomnę to śp. babcia miała ich okap jeszcze ze starym logo:
    Ale moja żona stwierdziła, że skoro wszystko mamy Candy, to okap też ma być. No nie będę się kopał z koniem i poszedłem na ustępstwo... :oops:
  • Poziom 7  
    Dzięki, popatrzyłem i niektóre wyglądają na prawdę interesująco. Będę wdzięczny za opinię nt. reszty sprzętu :)
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Moja bardzo subiektywna ocena AGD. Używałem/ używam sprzętu marek Samsung, Electrolux, AEG i Bosh (bywa też Miele)
    Nie próbuję oceniać Twoich konkretnych modeli bo ich nie znam. Moje doświadczenia z produktami tych marek są bardzo dobre.
    Sporadyczne uszkodzenia czy awarie (może kilka drobiazgów). Generalnie chyba wszystkie w okresie gwaracji, więc bezkosztowo. Serwis dokonywał naprawy w większości na miejscu. Unikałem marek Candy, Whirpool -czy słusznie nie wiem (są różne opinie)
    Dla mnie duże znaczenie miał aspekt estetyczny sprzętu niezabudowanego (np. chłodziarka czy płyta)
    W mieszkaniu wynajmowanym posiadam sprzęt Beko, Sharp. Cena Beko jest niska, ale trwałość już nie jest zadowalająca.
    Mam też podobną kuchenkę mikrofalową, którą mogę ocenić wysoko.
    Dziesięć lat tamu mieliśmy AEG z pyrolizą (czy to potrzebne?) chyba nie.
    Niestety ostatnio zacierają się zdecydowane różnice w jakości sprzętu droższego i taniego. Topem pozostaje Miele ale także w kosztach zakupu i serwisu sprzętu.
  • Poziom 11  
    Dzisiaj przez przypadek byłem w EuroAGD i widziałem Liebherra CBEF4315 przecenioną na 2760PLN (trochę niższa niż wybrany LG) ale Liebherr to inna liga niż LG
    poza tym ciekawie wykonane wnętrze. Interesująca oferta.