Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szkodliwość telefonów DEC

12 Lis 2019 19:14 564 14
  • Poziom 5  
    Cześć, od trzech lat korzystam w pracy z telefonu bezprzewodowego Panasonic (typu DEC), około 3 godzin dziennie rozmów. Trzy telefony leżą cały czas koło mnie no i odbieram z nich połączenia. Przeczytałem o ogromnej szkodliwości, że są równie szkodliwe jak GSM, a jak jest ich 3 równocześnie to tak jakbym miał 3 komórki przy sobie i przez nie rozmawiał. Już podjąłem kroki żeby zamienili mi to na telefon stacjonarny przewodowy. Ale czy przez te 3 lata mogło mi to wyrządzić szkody w organizmie i mózgu??
  • Pomocny dla użytkowników
    Telefony komórkowe maja moc 1W-2W. Telefony DECT mają moc 10mW. Nie są więc równie szkodliwe. 1W to 1000mW. Policz sam jak to różnica.
    Poza tym ja z moim DECT-em nawet nie w domku jednorodzinnym nie zawsze mam dobrą komunikację z bazą. Z kolei z telefonem komórkowym nie mam żadnych ograniczeń. To jest właśnie różnica w mocy obydwu urządzeń.
  • Moderator
    Ja dodam, ze jeżeli przez te 8 godzin (średnio) siedzisz przed komputerem to "dostajesz po oczach i mózgu" znacznie większe promieniowanie elektromagnetyczne od ... monitora ekranowego. I nie chodzi tu o stare monitory z kineskopami lecz o nowe z wyświetlaczem LCD. Matryca wytwarza pole elektromagnetyczne o mocy kilku watów - w końcu jest to przepływ prądu do i od nitek matrycy co wzbudza spore pole magnetyczne i to o dużej częstotliwości, rzędu kilkudziesięciu MHz. Podobnie jest z oprawami świetlówkowymi, i to tak z dławikami i starterami jak i z przetwornicami elektronicznymi.
    Telefony komórkowe maja moc faktycznie około 1-2 W ale potrafią w impulsie wyemitować kilka razy większą moc. A im dalej do BTS-a tym moc większa. 10W w impulsie na 2,1 GHz to nie jest mało.

I nie oszukujmy się: takie fakenewsy są celowo rozpowszechniane przez pewne środowiska "naturszczyków" wspieranych przez pewien rząd sąsiadującego z Polska Kraju. Podobnie jak "zabijanie" sieci 5G.
    I jakoś nikomu nie przeszkadzało w tym Pięknym Kraju funkcjonowanie "Oka Moskwy" gdzie moce liczono w dziesiątkach megawatów. I do zasilania tego systemu postawiono Elektrownię w Czarnobylu. Byłem i widziałem to co zostało (niewiele zresztą).
    Bzdurą więc jest stwierdzenie, że telefon stacjonarny DECT jest tak samo szkodliwy jak telefon GSM. Pracowałem szmat czasu na centrali telefonicznej, gdzie były w okół mnie przeróżne urządzenie teletechniczne i energetyczne. Nie miałe z tego powodu żadnego dodatku za prace w warunkach szkodliwych. Widocznie takie nie były. Tak więc jeszcze raz apeluję, nie przejmuj się tymi trzema DECT-ami, bo w końcu możemy dojść do wniosku, że samo życie jest szkodliwe. :wink:
  • Poziom 43  
    anonimek258 napisał:
    Ale czy przez te 3 lata mogło mi to wyrządzić szkody w organizmie i mózgu??
    Skoro to piszesz, to pewnie tak. :D Samo pytanie na to wskazuje. A Koledzy wyjaśnili - 10 mW. Wszystko jest szkodliwe, a najbardziej życie, bo się umiera. Pomyśl o tych biednych dzieciach, używających słuchawki bezprzewodowe douszne Bluetooth. To dopiero jest zbrodnia producentów - nadajnik 2,4 GHz w środku głowy :cry:
  • Poziom 5  
    Jestem rocznik 1991, od 2004 roku mam telefon komórkowy
    Rozwialiście poniekąd moje "chore" wątpliwości a już miałem podawać pracodawce o narażenie mnie na skutki prominiowania ponad normę. Czytałem wiele materiałów jaki człowiek z PL opisywał że jego żona dostała białaczki bo codziennie przez kilka godzin korzystała z telefonów DEC, nie wiem ile w tym prawdy, na pewno w jakimś tam stopniu promieniują. Gdy jesteśmy przy tym temacie korzystam ze słuchawek airdost, i smartwarcha galaxy watch, czy uważacie że one są również szkodliwe? łączę po bluetooth airdost chiński wybrób ale czy gorszy od apple airpods? a co sądzicie o technologi BT? też jest szkodliwe?
    Od czasu gdy zaczęli krzyczeć o 5g nabrałem takie strachu że pewnie w domu wyłączę router 2,4 ghz żeby dzieciom nie szkodził.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Każde promieniowanie jest szkodliwe, ale to pikuś do chemii jaką spożywasz :)

DEC czy BT to podobne moce , ale antenka DECa jest ponad centymetr od twojej skóry, a słuchawka, zegarek tuż przy skórze , natężenie pola jest przez to wielokrotnie większe, przez co dostajesz więcej niż z telefonu GSM, gdzie antena jest oddalona i co nieco zaekranowana od strony ucha.
  • Poziom 43  
    wada napisał:
    Każde promieniowanie jest szkodliwe
    Eeee tam, zaraz szkodliwe. Muszę tu zdjęcie wstawić, jak mi się trafi droga tamtędy. Otóż pewien Chińczyk otworzył knajpę na szóstym pietrze, z tarasem. Nic w tym by nie było dziwnego, gdyby nie fakt, ze jakiś operator GSMu postawił w rogu tego tarasu, na jego barierze, BTS z antenami na metrowym maszcie, innymi słowy anteny są o metr od najbliższego stolika tej knajpy. Może w weekend wybiorę się tam z miernikiem natężenia pola wcz ? Ale pewnie dzięki temu potrawy nie stygną. :D
  • Poziom 38  
    wada napisał:
    Każde promieniowanie jest szkodliwe, ale to pikuś do chemii jaką spożywasz :)

Wszyscy umrzemy :-o
  • Moderator
    I przypuszczam, ze to pole na tarasie knajpy wcale nie jest duże. Istnieje pojecie w inżynierii sieci GSM jak "mikrocela", by w takich miejscach stawiać mikro-BTS-y o mocach poniżej 0,1 W. Celem takiego postępowania jest wymuszenie na telefonach komórkowych pracy z minimalnymi mocami, by przy znacznych wysokościach nad ziemia nie ograniczać przepustowości binarnej całych sektorów. Działanie jak najbardziej poprawne.
    Ostatnio czytałem, że najdłużej żyjącym społeczeństwem są japończycy. Widocznie są zacofani technologicznie i nie znają telefonów komórkowych, komputerów itp. :wink:
  • Poziom 38  
    irekr napisał:
    I przypuszczam, ze to pole na tarasie knajpy wcale nie jest duże. Istnieje pojecie w inżynierii sieci GSM jak "mikrocela", by w takich miejscach stawiać mikro-BTS-y o mocach poniżej 0,1 W.

Takiego maleństwa to by nawet nie zobaczył i nie skojarzył że to BTS, musi tam stać coś większego.

Kiedyś nawet na elektrodzie wklejałem zdjęcie takiego BTS-a i w sumie nawet znalazłem to wklejam i tutaj:

Szkodliwość telefonów DEC

To to na czym leżą stare motorole, w rogach białe to antenki. Oczywiście można je odkręcić i pod SMA podpiąć większe anteny. Można też połączyć takich kilka w celu zwiększenia ilości obsługiwanych połączeń.
  • Poziom 5  
    Wiedziałem że pisząc tutaj otrzymam fachową odpowiedz osób kompetentnych za co wam dziękuje. Jednym słowem telefony typu DEC nie są szczególnie szkodliwe na pewno mniej od GSM, w pracy mamy problem z zasięgiem GSM trzeba wychodzić z pomieszczenia żeby złapać sygnał , czasami jedna kreseczka, czasami przerywa połączenie, czy wtedy jestem narażony jak nawet telefon leży obok mnie że dużo mocniej promieniuje cały czas bo szuka sieci??? W pracy korzystam z telefonu GSM (takiego jak na zdjeciu) bo on lepiej łapie zasieg dzięki tej wystającej antence, tylko pytanie czy leżący na biurku cały czas z taką antena nie promieniuje bardzo ? no napewno bardziej niż komórka... zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem i mniej szkodliwym nie była by instalacja reaptera GSM owego w pracy i korzystanie z normalnych telefonów komórkowych.
  • Poziom 38  
    @anonimek258

Do wszystkiego trzeba podchodzić z rozsądkiem ;) a czasami zakładać i czapki z folii ameliniowej jak się pojawia szurowy temat ;)

Z drugiej strony patrząc na siebie to ja pracuję długo z w.cz. i to i z małymi mocami i z dużymi (liczonymi w kW)... tak samo praktycznie od KF-u po dziesiątki GHz... i jakoś żyję. Wiele osób mówi że jak na swój wiek (prawie 50 na karku) to młodo wyglądam - więc może to w.cz. dobrze konserwuje ;)

A na koniec podsumuję i tak wszyscy umrzemy ;)

Oczywiście to co napisałem to lekka ironia - to tak na wszelki wypadek bo czasami są osoby którym trudno to wyłapać...

Natomiast faktycznie nie wiadomo jaki w.cz. ma wpływ - oczywiście nie mowa tutaj o wsadzaniu głowy do kuchenki mikrofalowej czy stawaniu 0.5 matra od anteny nadajnika 700kW itp. W zasadzie jak mówimy o normalnym sprzęcie jaki nas otaczanie nie ma jakiś sensownych badań które by potwierdziły ich szkodliwość, oddziaływanie lecznicze czy obojętność... Teoretycznie najlepiej zachować ostrożność, ale też nie popadać w paranoję ;)
  • Poziom 43  
    tplewa napisał:
    folii ameliniowej
    Folia amelinowa ma słabe własności ekranujące. :cry: O wiele lepsze ma aluminium. O złocie już nie wspominam, bo takie ekranowania przysługują wyłącznie Biskupom KK.