Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] PEUGEOT 208 e-hdi sterownik edc17c60 brak ładowania,brak komunikacji ECU

13 Lis 2019 00:27 510 10
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie
    Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.
    Przechodząc do setna sprawy: Borykam się z problemem ładowania w samochodzie PEUGEOT 208 1,6 e-hdi 2016r. Po odpaleniu samochodu ładowanie jest na poziomie 12.45V tzn tak jak by go nie było. Alternator sprawdzony na stole działa profilaktycznie został wymieniony regulator napięcia i sprzęgło alternatora(wyciekł olej ze sprzęgła). Na samochodzie jak odepnę wtyczkę od regulator ładowanie pojawia się tzn 14.20V i tak ładuje cały czas do momentu kiedy nie podłącze wtyczki od regulatora, bo po podpięciu wtyczki spada na 12,45V. Chciałem podłączyć auto pod komputer ale niestety brak komunikacji ze sterownikiem silnika z pozostałymi sterownikami jest kontakt. podłączałem lexie brak komunikacji, jedynie auto-com połączył się ze sterownikiem silnika ale tylko po obd bo jak chciałem po samochodzie to też się nie łączy. Czy ktoś ma jakiś pomysł na ten problem. z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  • Poziom 10  
    melas napisał:
    Nie wykrywa sterownika lexia, czy tylko go wykryje a nie połączy się?. Jeśli tak jest musisz mieć nowszego diagbox.
    nie wykrywa sterownika błąd komunikacji
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    208 nie połączy się z PP2000. Potrzebujesz Diagboxa.
  • Poziom 10  
    Mam diagboxa też nie łączy się. Ale pies z tym łączeniem. Czemu ładowanie takie jest
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Zapodaaj zdjęcie Aku od strony klemy+.
    Diagboxa ma wersje rozwojowe, pewnie wiesz że dodawane są kolejne dane?
    Patrzyłeś oscyloskopem co biega po tym kablu do alternatora?
  • Poziom 10  
    jurekk55 napisał:
    Zapodaaj zdjęcie Aku od strony klemy+.
    Diagboxa ma wersje rozwojowe, pewnie wiesz że dodawane są kolejne dane?
    Patrzyłeś oscyloskopem co biega po tym kablu do alternatora?

Klema plusowa jest zwykła tzn szybko złącze. brak na niej modułu.
  • Poziom 10  
    melas napisał:
    Jeśli lin sprawdzony to popróbuj pozmieniac kodowanie w bsi masz tam kilka rodzai alternatorów do wyboru.

kodowanie zmieniałem na wszystkie możliwe sposoby i lipa.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Włącz wszystkie odbiorniki w samochodzie i sprawdź jakie jest wtedy ładowanie.
  • Poziom 10  
    Po włączeniu wszystkiego podbija ale nie dużo bo tylko 12.98