Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Automatyczne zamykanie bramy garażowej Hormann Promatic VDE 0700

13 Lis 2019 08:50 177 3
 • Poziom 6  
  Witam.

  Chcę zrobić automatyczne zamykanie bramy garażowej ale we własnej konfiguracji i w związku z tym potrzebuje schemat wejść i wyjść DI/DO na programator aby stworzyć własną logikę automatycznego zamykania.
  Niestety opcja zaproponowana przez Hormann nie jest dla mnie wystarczająca i nie spełnia oczekiwań.
  Max. czas 30s który można ustawić jest aktywowany fotokomórkami ale jest on nie wystarczający zazwyczaj aby swobodnie dojść ,wejść i wyjechać autem.
  Zdarzały się im przypadki ze właściciele garażu sami sobie niszczyli auto i bramę garażową wjeżdżając w nią gdy juz była częściowo zamknięta.
  Chcę zbudować układ na fotokomórce i wyłączniku krańcowym oraz czasówce podający impuls na zamykanie tylko w określonych warunkach.
  Z góry dziękuję za podpowiedzi i ewentualny schemat programatora DI/DO
 • Poziom 16  
  Wejścia masz opisane w instrukcji (Promatic posiada tylko wejścia impuls i otwarcie częściowe).
  Nie lepiej zamiast kombinować z czymś, co niekoniecznie zadziała, zainwestować w głowicę napędu, która posiada opisane funkcje?
 • Poziom 6  
  Dziękuję za odpowiedź.
  Tak już znalazłem manual.
  Przemyślę propozycję.
  Pozdrawiam
  Dawid
 • Poziom 6  
  Witam.

  Jeżeli dojdzie do skutku to chcę w obwód fotokomórek podłączyć dodatkowo czujnik zajętości miejsca postojowego (czujnik ultradźwiękowy pomiaru odległości) tak aby całość działała dopiero po opuszczeniu przez auto garażu.
  Fotokomórki i cały czas naliczania do podania sygnału na zamykanie bramy będzie aktywowany dopiero poprzez ten dodatkowy czujnik ( ultrasonic sensor)

  Pozdrawiam