Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 55SK8100 czy 55SM8600 który wybrać?

13 Nov 2019 10:34 714 6
  • Level 20  
    Witam,
    Czy ktoś mi powie jakie są różnice między tymi dwoma modelami? Bardziej chodzi mi o te technologie nano czy w tym nowszym SM będzie ich więcej? Na stronie producenta nie na za wiele informacji. Wiem że oba modele posiadają krawędziowe podświetlanie. SK jest tańszy o jakieś o 800zl, ale średnio chce dopłacać jeśli mam płacić tylko za nowość, cieńsze ramki czy nowszy procesor.
    Bardziej chodzi mi o obraz jaki generują czy np w nowszym będzie lepsza czerń? Lub lepszy hdr itp?
  • Moderator of RTV - what to buy
    Czerń ta sama. Technologicznie te tv są identyczne.
    No może ciut lepsze pokrycie barw w nowszym modelu...
    Układ złącz tez ten sam.
    Nowszy model ma nowszego WebOs.
  • Level 20  
    Czyli żeby zobaczyć jakąś różnice musiałaby stać 2 obok siebie? ;)
    Z tego co wiem oba modele posiadają webos 4.5 jedynie SK już pewnie nie dostanie aktualizacji więcej, a SM pewnie z 2-3 powinien jeszcze dostać.
    To raczej nie ma sensu dopłacać do nowszego modelu?
    LG nie robi raczej aktualizacji do nowszych wersji SmartTV - max jeden update.
    SK chyba był fabrycznie na 4.0

Nie zobaczysz róznicy nawet jak postawisz 2 tv obok siebie w tym samym trybie - za mała różnica. To jest max 2-3% na DCI P3
  • Level 20  
    A jeśli chodzi o luminacje, kontrast i efekt hdr? Bo o SK piszą, że jest ciemny i luminacja jest bardzo mała gdzie zdecydowanie lepiej radzą sobie TV starsze o 2-3 lata czyli jak jest to model 2018 to 2015-2016. O SM nie mogę znaleźć takiego testu w internecie, więc nie wiem jak to wypada u niego;(
    Jakub365 wrote:
    A jeśli chodzi o luminacje, kontrast i efekt hdr?

Praktycznie bez róznic. Niewychwytywalne detale przy normalnym oglądaniu.

SK8 vs SM8
    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-sk...vs-lg-sm8600/607/805?usage=7318&threshold=0.1
  • Level 12  
    Ja jestem z LG Sk8100 zadowolony, zwłaszcza do Netflix, Youtube. Po pewnym okresie użytkowania zauważam małe niedogodności:
    - dość wolno zmieniają się kanały w wewnętrznym tunerze satelitarnym
    - brak przycisku info na pilocie który od razu wyświetli informację o programie z danego kanału (odpowiednik tego co jest na pilotach nc+)

Poza tym magic pilot robi robotę do internetu. Chyab największy plus nowych tv z tą cechą.

Pozdr.