Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno amplitunera do 400 zł

13 Lis 2019 12:39 390 12
  • Poziom 3  
    Witam!
    Piszę ponieważ chciałem doradzić się odnośnie wymiany amplitunera. Jestem totalnym laikiem w tym temacie także z góry przepraszam jeśli coś przekręcę albo zadam jakieś "głupie pytanie". Muzyki słucham w domowych warunkach i zdecydowanie nie jestem typem człowieka, który potrafi określić czy barwa dźwięku jest "zadowalająco ciepła" albo czy kolumny "grają żywo".
    Zestaw na jakim teraz słucham muzyki to:
    - amplituner Yamaha R-3
    - gramofon unitra GS-424 Adam (wkładka Unitra mf-100, 102, 104e i jakaś tania igła z allegro)
    - głośniki 2 x Alton 70 i 2 x Tonsil ZGC (tego nie jestem 100% pewny bo identyfikacja odbyła się za pomocą grafiki google - w każdym razie są to dość wysokie 4-głośnikowe kolumny "made in Poland")

Na czym mi zależy?
    - nie wydać więcej niż 400 zł (sprzęt używany ale sprawny)
    - obsługa radia (zapamiętywanie stacji lub szukanie stacji za pomocą pokrętła, które zostawi częstotliwość na mojej ulubionej stacji)
    - tylny panel z wejściami cinch (nie wiem czy to jest prawidłowa nazwa - chodzi o taki rozdwojony kabel) który obsłuży gramofon i kabel do komputera
    - pilot jest dodatkowym atutem ale traktowany bardziej jak "wisienka na torcie"
    - żeby ten sprzęt nie był "egzotyczny" - rozumiem przez to, że jeśli będzie potrzeba serwisu to raczej każdy serwis to ogarnie i nie będę musiał jeździć od drzwi do drzwi szukając kogoś kto potrafi to naprawić
    - ostatnią rzeczą jest to jak ten sprzęt wygląda. Lubię stare rzeczy, metalowe pokrętła, podświetlenia, te piękne wskaźniki, które nie mam bladego pojęcia co pokazują.
    Tutaj pojawia się moje pytanie do forumowiczów. Czy jesteście w stanie polecić coś mieszczącego się w budżecie 300-400 zł (oczywiście cena im mniejsza tym będę szczęśliwszy) co będzie spełniać moje oczekiwania?
    Rozglądając się po ogłoszeniach znalazłem kilka, które mnie zainteresowało:
    -Radmor 4512
    -Yamaha rx 500
    -jakiś sprzęt Unitra niestety w ogłoszeniu nie jest napisany model

Czy coś z tego jesteście w stanie wykluczyć (np. nie kupuj tej firmy bo się psują, albo ta i ta firma jest bardzo fajna ale ceny są mocno przesadzone jak za używany sprzęt) albo polecić? Na co zwrócić uwagę? Na innych postach czytałem coś o przedwzmacniaczach gramofonowych ale zupełnie nie rozumiem o co chodzi. Czy jest to niezbędne? Jak poznać czy amplituner ma coś takiego?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
    Piotrek
  • Poziom 20  
    Szukaj wzg.kolumn swoich czy 8/16 Ohm W G...LE wpisz np. lista amplitunerów Wujek G..le coś pokarze
  • Poziom 3  
    Dzięki za podpowiedź ale niestety wyszukiwarka skupia się głównie na nowym sprzęcie. Wiem, że moje głośniki są 8 Ohm-owe. Chcę kupić coś używanego z niskiej półki cenowej. Pomocne były by wasze subiektywne opinie na temat amplitunerów Radmora, Unitry, Yamahy starszej daty, na stronach z ogłoszeniami jest tego sporo i ciężko coś wybrać.
    Mimo wszystko dzięki za radę, pozdrawiam!
  • Poziom 41  
    Ja mam Yamahę RX-450, co prawda już jej nie używam, ale był to jeden z najlepiej grających kiedyś moich sprzętów. Bardzo przyjemny dźwięk, miękki bas, przyzwoite, niezbyt ostre tony wysokie; 16 komórek pamięci do zaprogramowania stacji AM/FM, naprawdę czuły tuner, regulowany Loudness i Bass Extension - podbicie basu dla uwielbiających łomot ;-). Ogólnie - klasyczna, tranzystorowa Yamaha z tamtych lat.
  • Poziom 36  
    Moze kompletuj sprzęt rodzimy, a mysle ze warto np.

RADMOR SSL 5500 5502, 5502A, 5502B

Kupno amplitunera do 400 zł Kupno amplitunera do 400 zł Kupno amplitunera do 400 zł Kupno amplitunera do 400 zł

DIORA SSL
    032, 042, 0421, 0461S, 0422, 500, 700

Kupno amplitunera do 400 zł Kupno amplitunera do 400 zł Kupno amplitunera do 400 zł Kupno amplitunera do 400 zł Kupno amplitunera do 400 zł Kupno amplitunera do 400 zł Kupno amplitunera do 400 zł
  • Poziom 21  
    Siemka,na Allegro jest 'Akai aa 1135'. Spełnia prawie wszystkie Twoje życzenia...
  • Poziom 36  
    jarbarek napisał:
    Siemka,na Allegro jest 'Akai aa 1135'. Spełnia prawie wszystkie Twoje życzenia...

Też super sprzęcik tylko zeby był ze srebnym panelem.... to mozna brac :D
  • Poziom 3  
    Super! Dzięki za podpowiedzi. Powiedzcie mi jeszcze czy te sprzęty będą się różnić ceną ewentualnego serwisu? Dostępność ewentualnych części zamiennych może tu być problemem? Akai to znana firma ale nie jest chyba bardzo popularna. Polskiego sprzętu jest dość sporo więc spodziewałbym się, że części też mogą być łatwiej dostępne.
  • Poziom 36  
    Zobacz w schemat jak mam Tranzystor koncowki mocy Hybryde to ... tylko zamienniki zostają i tu pewnie made in CHINA .
  • Poziom 43  
    PiotrWolo napisał:
    Na innych postach czytałem coś o przedwzmacniaczach gramofonowych ale zupełnie nie rozumiem o co chodzi. Czy jest to niezbędne? Jak poznać czy amplituner ma coś takiego?

Choć nie jest to obligatoryjne - bo można kupić zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy - najlepiej jak amplituner który będziesz kupował, będzie posiadał już dedykowane wejścia, najczęściej opisane jako PHONO. Amplituner, czy wzmacniacz z takim wejściem, ma już wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Twoja Yamaha R-3, właśnie taki przedwzmacniacz ma i pewnie do niego (wejście PHONO) podłączałeś Adama.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Nie ma w 'tych' Akai żadnych hybryd na końcówkach mocy. Są tranzystory chyba Toschiba, nie jestem pewien. Moje 'Akai aa 1050', i 'Akai aa 1040' (... 40 szwagier dostał pod choinkę) grały całkiem przyzwoicie z kolumnami AE 109, i Grundig box 850

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

'Hi hi hi', po ten amplituner 'Radmor 4512' - 5412, hi hi, stałem w kolejce do r tv, w 1987 roku cały tydzień. Fatalny był do kolumn Altus 140

Dodano po 2 [godziny]:

Kiss39....
  • Poziom 36  
    jarbarek napisał:
    'Hi hi hi', po ten amplituner 'Radmor 4512' - 5412, hi hi, stałem w kolejce do r tv, w 1987 roku cały tydzień. Fatalny był do kolumn Altus 140
    A co nie było warto ?

RADMOR 5412
    Kupno amplitunera do 400 zł
  • Poziom 21  
    ... Było warto... Ja miałem jeszcze magnetofon 'Finezję 1', potem zamieniłem na takiego 'Kasprzaka 'od średniej wieży (nawet zmieniałem w nim głowicę ze 'zwykłej' na 'stożkową') , bo miał wyświetlacz diodowy, podobny do tego w Ampli Radmor'a. W 1996 roku sprzedałem całość za 6.000.000. zł, a za 20.000.000 zł kupiłem wieżę 'Technics eh 500', ona grała lepiej, no i była modna... Wydaje mi się, że wzmacniacz Radmor'a miał za małą moc do Altus'ów 140, j