Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wspomaganie hydrauliczne na elektryczne clio 1999 rok

Gokart 13 Nov 2019 12:40 501 2
 • #1
  Gokart
  Level 14  
  Witam wszystkich.

  Mam jedno pytanie które nurtuje mnie od kilku dni. Otóż żona do jazdy typowo po mieście na przysłowiowe zakupy tzn 200 km miesięcznie użytkuje reanult clio II 1.6 automat 1999 rok na jej potrzeby wystarczy, ale..
  Wspomaganie jest elektrohydrauliczne, jej jako kobiecie kręci się ciężko w ruchu "parkingowym" tym bardziej, że jedna reka jest mniej sprawna od drugiej co jeszcze bardziej utrudnia manewry.
  Zmiana na nowe auto na razie nie wchodzi w grę. Płyn w wspomaganiu był wymieniany w zeszłym roku opony 175 też nie są jakieś szerokie, myślę, że już pompa wspomagania ma swoje najlepsze lata za sobą albo po poprostu tak już jest, ze kręci się dosyć ciężko.
  Popmyślałem o przeróbce na wspomaganie elektryczne. Czy taka przeróbka jest technicznie możliwa, oczywiście dla kogoś kto się na tym zna i ile może to kosztować ( robocizna plus potrzebne części) 400 zł ? 800 zł wiecej ?
  Co myślicie o takim zabiegu.

  Niestety wybór auta w cenie do 10 tys w automacie niewielkich gabarytów wielkosci właśnie clio jest znikomy stąd pomysł aby pomóc żonie :)
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  Gokart
  Level 14  
  gromleon wrote:
  Znajdz kogoś z takim clio i porównaj. Może wystarczy jednak pompę wymienić i wyjdze taniej i szybciej.


  No nie znam nikogo z takim modelem auta a też nie mam czasu biegać po ogłoszeniach w celu rzekomego zakupu auta aby się przejechać i sprawdzić.

  Najważniejsze, żeby wyszło dobrze :)

  ale fakt, że wydaje mi się, że nowa pompa trochę by polepszyła sytuację tylko pytanie na ile. Jednak elektryczne to elektryczne mam megane na kołach 205 i jednym palcem kręcę kierownicą tutaj chciałbym uzyskać podobny efekt a nowa pompa myśle ,że to za mało