Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odprowadzenie spalin i dostarczenie powietrza do podgrzewacza gazowego

13 Lis 2019 12:44 162 4
  • Poziom 13  
    Cześć,
    Mam do podłączenia rurę odprowadzającą spaliny z kotła gazowego podgrzewającego wodę ze świeczką.
    Sprawa banalna, łączymy rurą niepalna wylot spalin z pieca i z dziurą w ścianie zachowując odpowiednie kąty i odległości ALE....
    mam dwie dziury w ścianie, są identyczne. Zostały one po poprzednim fachowcu, a właściciel nie wie gdzie była podłączona rura.

Tu moje pytanie, jak sprawdzić która dziura do dopływ świeżego powietrza, a która dziura przeznaczona jest na spaliny.
    Nie chce podłączyć spalin do komina wentylacyjnego sąsiada ani zaciągać powietrza z komina spalinowego innych. Dodam że obydwie dziury w ścianie mają ciąg.
  • Poziom 12  
    Dopływ powietrza montuje się bliżej podłogi a nie sufitu grawitacyjny przepływ powietrza, dlatego oba przewody mają ciąg.Napisz jak długie są przewody kominowe.
  • Poziom 13  
    Też jest to dla mnie bzdurą bo kratki znajdują się w odległości 20 cm od siebie więc spaliny na dachu budynku będą zaciągane przez komin wentylacyjne. Mieszkanie jest na pierwszym piętrze, a blok ma w sumie trzy pietra, więc długość komuna będzie około 6m.
  • Poziom 35  
    Prawdopodobnie jedna z tych dziur to kanał wentylacyjny a druga to spalinowy. Rurę z piecyka należy podłączyć do kanału spalinowego (nie można do wentylacyjnego). Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, który kanał jest wentylacyjny a który spalinowy - konieczna wizyta kominiarza.
  • Poziom 12  
    Tak naprawdę komin powinien posiadać odpowiedni wkład kominowy do pieców gazowych.