Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon mf724cdw - Rozmywa wydruki

MaRciNoOs 13 Nov 2019 18:04 345 3
    MaRciNoOs
    Level 26  
    Urządzenie nie ma zbyt wielkiego przebiegu bo ok 6 tys. stron, ale niektóre wydruki robią się rozmazane. Po wymianie tonera wraz z bębnem Cyan i Magenta, jakość trochę się polepszyła, ale nadal nie jest ideał. Czarny tekst jest ok, jeżeli wydruk jest np z worda, natomiast kiedy drukowana jest grafika w kolorze robią się jakby przesunięcia.

Próba naprawy jakości wydruku z poziomu urządzenia, za każdym razem kończy się niepowodzeniem.
    Jakieś pomysły?
    TECHNO-PRINT
    Level 20  
    Próbowałeś zrobić redukcję niedopasowanych kolorów z poziomu urządzenia. Jeżeli tak i zakończyła się ona niepowodzeniem to może to być któryś z tonerów. Miałem kilka takich przypadków. Niestety nie jestem w stanie określić który. Proponuję kupić nowy komplet i podmieniać po kolei.
    abcpawel
    Level 19  
    To nie jest sprawa tonerów. To się dzieje i na oryginałach, problem powszechny w tym typie drukarek. To jest tak że któregoś pięknego dnia objaw może cudownie zniknąć. Możesz sprawdzić pas przenoszenia obrazu czy nie jest brudny bo jeśli tak to może być przyczyna że nie chce się skalibrować. Jak już wyjmiesz pas, można nieco 'podrasować' sprężyny żeby mocniej go naciągały i oczywiście wyczyścić sensory pasa. Mnie po takim zabiegu drukarka zaczęła działać prawidłowo ale nie jestem pewien czy to nie był przypadek bo tak jak pisałem to potrafi się naprawić bez żadnej ingerencji i na tym samym komplecie tonerów.

Innymi słowy, typowy TTTM
    pecet7
    Level 18  
    Z doświadczenia - zaczynam od podmiany tonerów, jeżeli nie pomaga to wymiana pasa. Jak dotychczas 100% skuteczności.