Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaki kocioł gazowy do łazienki w bloku w okol. 1000 zł? Termet, Junkers, Bosch?

matten 14 Nov 2019 08:13 1437 4
    matten
    Level 9  
    Witam,
    Szukam kotła gazowego do łazienki w bloku. Kocioł będzie współpracował z kabiną prysznicową i dwoma kranami. Budżet to około 1000 zł.
    Dotychczas używałem kotła Junkers, ale znajomy fachowiec odradza mi tę firmę twierdząc, że jest mocno awaryjna.

Przeglądając internet w oko wpadły mi następujące modele:
    - Termet Termaq Electronic G-19-02
    - Termet Aqua Heat G-19-00
    - Junkers Hydro Smart W 11 Kb
    - Bosch JUNKERS HYDRO 4200 WR 10-4KB
    - Saunier Duval Opalia C 11/1 LI
    - Ariston Fast Evo Ont B11

Co wybrać, a co stanowczo odrzucić? Jak z awaryjnością tych kotłów?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Helpful post
    gimak
    Level 39  
    U siebie w domu mam boscha z turbinką od gdzieś 20 lat i tylko raz zablokowała się turbinka i nie było iskry - sam usunąłem usterkę.
    U teściów gdzie ostatnio popasam, gdzieś od 3-4 lat, jest ten pierwszy z listy. Zaraz po zainstalowaniu nie zawsze zapalał się gaz. Problem opisany tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3424977.html
    Przyszedł serwisant i coś podregulował (mnie przy tym nie było) i problem zniknął do teraz, znowu co jakiś czas pojawia się problem z zapaleniem gazu. Będę musiał do niego zajrzeć co mu się nie podoba.
    Mimo powyższego, nie mam negatywnego zdania o nim.

PS. Wymieniłem baterie, chociaż nie była sygnalizowana konieczność ich wymiany. Teraz gaz zapala się normalnie. Być może była to wina baterii, bo po wyjęciu miały napięcie 1.3 V.
  • Helpful post
    Zbigniew Rusek
    Level 36  
    Ja bym polecił Junkers WRDP 11-2B jeśli jednocześnie będzie się użytkować sam prysznic, a WRDP 14-2B jeśli równocześnie by się pobierało wodę pod prysznicem i w kranie. Obawiam się, że sprzedaż w/w piecyków się mogła skończyć (lub się kończy), a są one bezawaryjne i ekonomiczne (ja mam od lutego 2011 r. WRDP 14-2B i nie miał żadnej poważniejszej awarii, wymagającej wezwania autoryzowanego serwisu - 11-2B ma mniejszą moc i mniejsze gabaryty). One mają zapłon bateryjny (2 baterie R20 - koniecznie alkaliczne) i za ten czas tylko raz wymieniałem baterie - oryginalnie były GP).
    matten
    Level 9  
    Zbigniew Rusek wrote:
    Ja bym polecił Junkers WRDP 11-2B jeśli jednocześnie będzie się użytkować sam prysznic, a WRDP 14-2B jeśli równocześnie by się pobierało wodę pod prysznicem i w kranie. Obawiam się, że sprzedaż w/w piecyków się mogła skończyć (lub się kończy), a są one bezawaryjne i ekonomiczne (ja mam od lutego 2011 r. WRDP 14-2B i nie miał żadnej poważniejszej awarii, wymagającej wezwania autoryzowanego serwisu - 11-2B ma mniejszą moc i mniejsze gabaryty). One mają zapłon bateryjny (2 baterie R20 - koniecznie alkaliczne) i za ten czas tylko raz wymieniałem baterie - oryginalnie były GP).

Dzwoniłem po sklepach w moim mieście i niestety nie mają już tych modeli; w internecie też nie widzę, chyba że używane...
    Czy zamiast nich mógłbym wziąć Junkers W 11 KB, bo z tego co widzę na stronie producenta mają podobną specyfikację?
    matten
    Level 9  
    Kupiłem Bosch/JUNKERS HYDRO 4200 i jestem zadowolony.