Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana dyszy olejowej palnika Viessmann VE1

domel48 14 Nov 2019 08:21 1020 11
    domel48
    Level 11  
    Witam.Mam takie pytanie .Czy po wymianie dyszy to lejowej w palniku i lejowym na identyczna jak była zamontowana zachodzi potrzeba regulacji palnika i kontroli analizatorem spalin?Dziękuję za informację i pozdrawiam!!!
    piracik
    Moderator of Heating systems
    Tak. Konieczna jest regulacja.
    Nie ma gwarancji, że wszystko złożysz identyczne, a dysza będzie lać idealnie jak stara.
    Już nie raz miałem taki przypadek, że kocioł był zalepiony sądzą taką lepką, że trudno było to wyczyścić.
    domel48
    Level 11  
    Ok.Rozumiem i dziękuję za odpowiedź Czy taki analizator to dobry wybór??https://allegro.pl/oferta/analizator-spalin-testo-320-basic-z-drukarka-7706187578
  • Helpful post
    piracik
    Tak. Do takich małych styknie.
    Tylko trzeba uważać na tlenki bo on nie odcina celi po przekroczeniu tlenku węgla.
    domel48
    Level 11  
    Przepraszam za być może banalne pytania ale dopiero zaczynam zagłębiać się w temat palników olejowych itp.Co znaczy uważać na tlenki?
    piracik
    To, że jak będzie zbyt mało tlenu czyli niepełne spalanie i ilość tlenku węgla pójdzie lawinowo w górę to można zatruć cenę pomiarową.
    Zanim włożysz analizator ustaw na oko aby płomień miał taki jasno żółty kolor.
    Najlepiej z małymi językami niebieskimi.

Płomień pomarańczowy to obaw zbyt małej ilości tlenu.
    domel48
    Level 11  
    Ok rozumiem.Dziekuje za pomoc.A czy można np zamiennie stosować dysze np Dsnfos 0.60 80H na dysze Fi 0.60 80SF?
    piracik
    Danfoss typu H to stożek pusty
    Fluidics SF to stożek pełny

Po za tym do viessmana zalecana jest dysza Steinen lub Delavan

Danfoss rozpyla paliwo w przeciwną stronę.
    Działać będzie ale...
    domel48
    Level 11  
    Kurde to miałem zamontowana dysze Danfosa już któryś raz z rzedu...Mam nadzieje że kotła tym nie zasyfie.Choc sądzą zawalony nigdy nie był.
    piracik
    Z tym kierunkiem to już są szczegóły.

Najważniejsze to aby typ był ten sam.
    Czyli rodzaj stożka i kąt rozpylania
    domel48
    Level 11  
    A jeżeli np serwisant założył dysze z katem 80 i wyregulował palnik a wcześniej była z katem 60 stopni to mogę tego kotła używać normalnie ?
    piracik
    Najlepiej jest założyć taką jaka została przewidziana w DTR kotła