Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sieć między PC i laptopem

kidzar89 21 Sep 2005 21:20 1474 7
GoodRam konkurs
    kidzar89
    Level 17  
    Witam

Mam laptopa Olivetti Echos 150 (150MHz, 32Mb ram, win98)
    Oraz Stacjonarny (1 GHz, 256 ram , win XP)

I teraz mam problem, jakie połączenie sieciowe zastosować ?

- czy wsadzić zwykłą kartę sieciową do dwóch komputerów ?
    - czy połączyć je kablem LPT jak tutaj http://www.myzlab.pl/elektronika/bpk/ ?

Co o tym myślicie, czy mogę zastosować LPT z podanego linka do połączenia jeśli mam różne systemy operacyjne ? oraz czy mogę wgrać Windowsa do lapka stosując kabel LPT albo kartę sieciową ?

pozdro.

Moderated By TONI_2003:

Przeniesiono z Komputery Hardware

• GoodRam konkurs
  • Helpful post
    GogiGogi
    Level 14  
    Co do kalbla LPT to jezeli cosbys chcial takim kablem przegrywac miedzy komputerami to musisz byc bardzo Cierpliwy.

Kazda ilosc danych powyzej 1MB jest praktycznie nie do wyslania - szybciej idzie na dyskietkach :].

Co do sysemow operacyjnych to nie mam problemu w zadnym z tych rozwiazan.

Mozesz zastosowac jeszcze 3:
    1. przez port com, ale to jest barziej wolniejsze i laptop nie koniecznie musi miec taki port
    2. przez IRDA, na 99% laptop powinien miec ten port, ale to jest dopiero wolne
    3. podlaczyc przez kabel USB. Moi kumple cos takiego probowali, nie jest to demon predkosci, ale na pewno dziala lepiej niz przez LPT

Wg mnie najlepszym rozwiazaniem sa 2 siecowkie i kabelek skorosowany, ale polecalbym zajrzec do laptopa, bo czesto maja sieciowke wbudowana i wyprowadzona tym samym gniazdem co podlaczna sie kabel telefoniczny do modemu.
  • GoodRam konkurs
    kidzar89
    Level 17  
    A czy mogę zainstalować windowsa na laptopie poprzez kartę sieciową ?

pozdr.
  • Helpful post
    trocse
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Prze sieciowke to lepiej dac sobie spokoj, jak juz ni emasz cdromu mniemam to mozna wymontowac hdd z laptopa podlaczyc przez przejsciowke na zwykly pas od hdd i na PC zrzucic mu instalke np itd, szybciej i pewniej.
    kidzar89
    Level 17  
    Na szczęście mój laptop ma CD, tylko tak pytałem na wszelki wypadek :D

pozdr.
    jralf
    Level 12  
    Witam
    Z checią też bym rozszerzył wiedze na ten temat, zrobiłem sobie skrosowany kabel pod karty sieciowe i do czasu przegrywałao się naprawdę symaptycznie, długo tego nie robiłem i teraz jak się oba wykryja pojawia sie komunikat, iż administrator serwera na to nie pozwala , możecie doradzić, gdzie to przestawić ?
    grzpan
    Level 11  
    jralf@
    A masz internet z sieci lokalnej czy masz neo?? Jak masz z LAN to to może być wina blokowania przez serwer tego. Jak masz neo to powinno być wszystko normalnie. Ja polecam zrobić sobie dysk sieciowy i będzie zawsze dobrze.
    jralf
    Level 12  
    Nie chodzi o połączenie internetowe, ale bezpośrednie kablem, bez interentu, chodzi czysto o przesyłanie danych z jendego na drugi.