Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer za pierwszym razem nie pokazuje obrazu i się resetuje

Mr.Pokemon 15 Nov 2019 11:03 279 10
    Mr.Pokemon
    Level 4  
    Witam,

Mam pewniem problem. Mój komputer uruchamia się "Podwójnie". Co to oznacza?

Po wciśnięciu przycisku power wentylatory zaczynają się kręcić, wszystko jest jak należy tylko, że na monitorze nie ma obrazu, po około 5 sekundach czerwona dioda na płycie głównej zaczyna migac i komputer się resetuje. Po takim "zabiegu" wszystko wstaje już normalnie.

Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ komputer potrzebuje na rozruch przez to ponad minute, a mając ssd raczej zależy mi na szybszym uruchamianiu.

Na 90% nie jest to wina żadnego podzespołu, ponieważ robiłem już mnóstwo benchmarków i testów obciażeniowych. Zresztą gram również na tym komputerze i nigdy nie zauważyłem innego problemu.

tutaj macie filmik jak zachowują się te diody oraz ich rozpis:

CPU_LED - Pierwsza od dołu na filmie zapala się jako pierwsza.
    DRAM_LED - Druga od dołu.
    VGA_LED - Trzecia od dołu.
    BOOT_DEVICE_LED - Czwarta od dołu

Specyfikacja:
    I5 6400
    ASUS B150 PRO GAMING AURA
    RX570 Expedition
    16 GB RAM DDR4 HyperX fury black (4x4 2400mhz)
    WD BLUE 1TB
    SSD GOODRAM 120GB
    Corsair VS 350

Komputer zawsze uruchamia się Podwójnie NIE MA WYJĄTKÓW!

Proszę o pomoc.
    Mr.Pokemon
    Level 4  
    Bios zresetowany z jego poziomu - efektu brak. Chciałbym zamieścić film z zachowania diod, ale niestety nie mam wystarczającej ilości punktów. Czy mogę się z Tobą jakoś inaczej skontaktować?
    RADU23
    Moderator of Computers service
    Film możesz zamieścić na YT i wstawić tutaj link.
    ak44
    Level 27  
    Miałem podobny przypadek, ale w trochę starszym sprzęcie. U mnie winny był zasilacz. Prawdopodobnie potrzebował więcej czasu.
    Mr.Pokemon
    Level 4  
    Zasilacz w innym komputerze zachowuje się normalnie
    RADU23
    Diody zamieszczone na płycie "wykonują/odczytują" test diagnostyczny poszczególnych podzespołów, co w przypadku ich uszkodzenia pozwala szybko zlokalizować winowajcę.

Należało by przejrzeć ustawienia w BIOS'ie.
    Cezarypas
    Level 8  
    Witam, a czy czasem nie może być tak, że bateria rtc nie ma wystarczającego już napięcia i podczas odłączania komputera z zasilania i ponownym jego włączeniu wykonywany jest test płyty? Zazwyczaj komputery uruchamiają się "podwójnie" w przypadku braku baterii rtc lub jej rozładowaniu.
    RADU23
    Cezarypas wrote:
    a czy czasem nie może być tak, że bateria rtc nie ma wystarczającego już napięcia i podczas odłączania komputera z zasilania i ponownym jego włączeniu wykonywany jest test płyty?

Może. Jak najbardziej słuszna uwaga do zweryfikowania przez autora.
    Należy wykonać pomiar napięcia baterii miernikiem- powinno wynosić >3V.
    Lub wymiana baterii na nową.
    Mr.Pokemon
    Level 4  
    Problem nie leży w baterii, ponieważ jeszcze nigdy komputer nie zgubił ustawien biosu ani godziny.