Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei B525 - Wzmocnienie sygnału LTE oraz Wi-fi.

15 Lis 2019 11:04 753 7
 • Poziom 3  
  Witam, posiadam router Huawei B525 tak jak w temacie i chciałbym polepszyć zasięg wi-fi, a przy okazji również zasięg LTE. Odległość od nadajnika wynosi 3,45 km. Nie mam problemów z prędkościami oraz obciążeniem btsa, czasami się zdarzy w piątki, ale UP i DL są całkiem ok.
  Cóż w takim razie skłoniło mnie do napisania tego tematu? Otóż wczoraj została u mnie zamontowana instalacja fotowoltaiczna wraz z falownikiem Fronius Symo 3.7 który musiał ostatecznie zostać zamontowany w garażu na samym dole, a router znajduje się na 2 piętrze. Fronius ma to do siebie, że potrzebuje silnego sygnału wifi aby znaleźć połączenie. Nie znajduje go nawet jeśli w tym samym miejscu w telefonie mam 1 kreskę zasięgu wifi. Stałe połączenie falownika z routerem jest wymagane do podglądu oraz aktualizacji software'u. Stąd też ten temat.

  Poszukuję więc jakiejś bardzo dobrej anteny (anten) do B525 która faktycznie wzmocni mocno sygnał wifi, a przy okazji i LTE i prosiłbym o pomoc w doborze ponieważ wiele opinii np na allegro dotyczących niektórych sprzedawanych anten wzmacniających niestety jest negatywnych skwitowanych często zdaniem, że nic nie dają, a jeszcze pogarszają wyniki. Co polecacie?
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  VacoSQ napisał:
  Poszukuję więc jakiejś bardzo dobrej anteny (anten) do B525 która faktycznie wzmocni mocno sygnał wifi
  Nie ma takich!
  VacoSQ napisał:
  Co polecacie?
  Jeśli to do garażu, to PLC z Wi-Fi na końcu. Nie musi być z górnej półki, bo wymagana przepustowość do falownika jest niewielka.
 • Poziom 3  
  Dzięki, bardzo pomogłeś bo w ogóle o tym nie pomyślałem :D Natomiast jeśli chodzi o samo wzmocnienie sygnału LTE to są jakieś polecane anteny?
 • Specjalista Sieci, Internet
  Jaki to operator mobilny, który BTS i z jakich pasm LTE na nim korzystasz? Jakie na nich parametry sygnału oraz jaki DL/UL wieczorami/ Do zarzadzania pasmami i diagnostyki sygnału na B525 korzysta sie z https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h na Windows lub http://www.mediafire.com/file/79obbe81eufdt7t/Huawei_Manager_1.2_PL.apk/file na Android.Podaj swoja lokalizację. na podstawie tych danych i testów dobór anteny zewnętrznej. Rozszerzenie zasięgu WiFi za pomocą PLC skoro brak możliwości poprowadzenia kabla Ethernet i mntazu dodatkowego AP. wystarczy np. taki zestaw https://allegro.pl/oferta/internet-w-gniazdku-wifi-d-link-dhp-w311av-8677439088
 • Specjalista Sieci, Internet
  Taki zestaw PLC może nie wystarczyć, bo nie ma Wi-Fi. Albo trzeba dołożyć AP (może być tani i wolny, nawet z "demobilu"). Sęk w tym, że falowniki do fotowoltaiki są zwykle wyposażone w moduł Wi-Fi - wodoodporny, a nie mają gniazda ethernet - to trudniej uszczelnić. Pewnie, jako opcja, jest możliwe wyjście kablowe, ale to nie jest reguła.
 • Poziom 41  
  jprzedworski napisał:
  Taki zestaw PLC może nie wystarczyć, bo nie ma Wi-Fi.

  Ten zestaw ma WiFi.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Sorry. Rzeczywiście. To jest tak, jak się robi kilka rzeczy naraz i nieuważnie czyta, :-(
 • Poziom 3  
  Jeśli chodzi o PLC to już zakupiłem TP-LINK'a WPA4220 i chodzi bardzo dobrze także dziękuję za podsunięcie pomysłu.
  Jeśli chodzi o LTE to operatorem jest T-mobile. Opcja do 60mb/s jeszcze ta bez prawdziwego lejka. Posiadam już HManagera odkąd wziąłem ten internet, niestety bez tej aplikacji byłoby ciężko.
  Głównie korzystam z pasma 2600 w weekendy, a w tygodniu z agregacji 800+2100. W weekendy 2600 jest najmniej obciążone.

  Huawei B525 - Wzmocnienie sygnału LTE oraz Wi-fi. Huawei B525 - Wzmocnienie sygnału LTE oraz Wi-fi. Huawei B525 - Wzmocnienie sygnału LTE oraz Wi-fi. Huawei B525 - Wzmocnienie sygnału LTE oraz Wi-fi.

  SS pierwszy od lewej na 800+2100 z dzisiaj czyli bardziej obciążony z racji weekendu, drugi speedtest na 2600. W weekendy prędkości są w granicach 25-35 mb DL natomiast w piątki potrafią spaść do 10-15 mb w godzinach 19:30-21:30. W tygodniu dobijają do 50mb DL max 51 na 800+2100 i do ok 45 na 2600. Lokalizacja nadajnika T-mobile z którym jestem połączony : 52º29'51.00'' N 19º52'10.00'' E. Odległość ode mnie to 3.45 km w linii prostej na północ.