Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[JAVA] Android studio zaciemnianie kodu

15 Nov 2019 13:01 276 3
  • Level 25  
    Witam.

Na początku przedstawię pliki, które z tego co wyczytałem będzie trzeba zmodyfikować aby zaciemnić kod:

Code: java
    Log in, to see the code

oraz proguard-rules.pro:

Code: java
    Log in, to see the code

Bardzo proszę o pomoc w zaciemnieniu kodu. Wiem, że można dodatkowo optymalizować pod kątem objętości kodu i wtedy np. środowisko usuwa wszystkie Log.d czy np. Log.e jednakże mi na te chwilę zależy, żeby nazwy klas i metod były zaciemnione, czyli takie "podstawowe" zaciemnienie bez wyjątków.
    Na początku zmieniłem:
    minifyEnabled false na true
  • Level 25  
    Witaj.

Chodzi o konfigurację. Co i gdzie wpisać w pliki konfiguracyjne (które?), żeby ktoś kto pobierze moją aplikację ze sklepu (darmową) nie odczytał zawartości kodu?
  • Helpful post
    Level 10  
    matej1410 wrote:
    pobierze moją aplikację ze sklepu (darmową) nie odczytał zawartości kodu?

Tak po prawdzie nie jest to możliwe, choćbyś napisał w C++ i Qt. Bajtkod (uwielbiam te spolszczenia) odczytać można zawsze. Na podstawie analizy skompilowanego kodu da się wyciągnąć pierwotny flow, jedyne, co możesz zrobić, to sprawić, by ten proces był nieopłacalny i/lub skomplikowany. Istnieją narzędzia do grubego zaciemniania kodu, gdzie przepływu już tak łatwo nie przeanalizujesz, ale podejrzewam, że nie dysponujesz wolnymi tysiącami dolarów.

Z tego, co pamiętam, to Android Studio domyślnie korzysta z Gradle, a do ProGuarda jest plugin. Jego dokumentacja znajduje się tutaj -> https://www.guardsquare.com/en/products/proguard/manual/gradle
    Za pomocą zmiennej configuration w tasku typu ProGuardTask podajesz ścieżkę do plików konfiguracyjnych.