Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Indesit IDL 500 - Mruga dioda

15 Lis 2019 20:36 261 15
  • Poziom 25  
    Zmywarka nie dokończyła cyklu, na koniec włączyła się pompa i mruga pierwsza od lewej dioda. Nie da się jej zresetować przez przytrzymanie przycisku Start, po wyłączeniu z sieci i ponownym włączeniu, na każdym programie mruga tylko ta dioda i włącze się pompa, może tak stać 20 minut i nic. Co oznacza mrugająca pierwsza dioda?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Hmm.. Dopiszę jeszcze genezę problemu - wpadłem na pomysł (chyba średnio dobry) żeby puścić ją na najkrótszym programie bez zamontowanych śmigieł natryskowych żeby się przepłukała.. Czy to może być powodem zachowania?
  • Specjalista AGD
    cyborg39 napisał:
    wpadłem na pomysł (chyba średnio dobry)

Nawet bardzo słaby

cyborg39 napisał:
    Czy to może być powodem zachowania?

Tak
  • Poziom 19  
    Przechylić na LEWY BOK i napisać czy wylała się woda.
  • Poziom 25  
    Zmywarka Indesit IDL 500 - Mruga dioda
    Zdjąłem lewy bok i odkręciłem ten tzw. "Płaszcz wodny", kiedy go przechyliłem wylała się woda. Jednak po zmontowaniu sytuacja ze zmywarką bez zmian - pompa się włącza i dioda mruga. W górnej części płaszcza (tam gdzie ten niebieski plastik) wciąż pozostaje woda, ale tam chyba ona musi być bo tedy chyba napływa świeża woda z wodociągu. Co jeszcze mogę zrobic?
  • Poziom 19  
    Jak mamy ci pomóc, jak nie robisz tego o co prosimy?
  • Poziom 19  
    Na lewy bok lub na tył!
    Nie inaczej.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jak zmywarka wywali Ci błąd to zrób zdjęcie panela, a zmywarkę przechyl najlepiej do tyłu. Pytanie czy nie uszkodziłeś czegoś przy niepotrzebnym demontażu płaszcza wodnego...
  • Poziom 25  
    Jesteście wielcy, dziękuję - położyłem zmywarkę "na plecy", wyleciało z niej trochę wody, po ustawieniu z powrotem działa jak dawniej. Zdradzcie sekret, jest tam jakieś urządzenie zabezpieczające przed zalaniem?
  • Poziom 19  
    To nie koniec.
    Masz wyciek ze zmywarki.
    Nie używaj jej dopóki go nie zlokalizujesz!
    Na spodzie jest styropianowy pływak, który pod wpływem wody podnosi się do góry i włącza mikrowylacznik.
    Zdemontuj prawy bok, włącz zmywarkę i obserwuj skąd kapie woda.
    Jak znajdziesz wyciek, wyłącz z prądu i nie używaj.
    Napisz skąd cieknie woda.

Bądź bardzo ostrożny.
  • Specjalista AGD
    cyborg39 napisał:
    Zdradzcie sekret, jest tam jakieś urządzenie zabezpieczające przed zalaniem?
    Oczywiście, że jest, proste jak druk i skuteczne jak diabli. Tak czy siak ma to w razie wycieku ochronić twoją kuchnie i twoje meble, zmywarka w przypadku załączenia układ przeciwzalaniowy przerywa pracę i wchodzi w tryb spustu wody by jak najszybciej wypchnąć ją do kanalizy, a nie na kuchnie.
    qwazarpl napisał:
    To nie koniec.
    Na 99% to już właśnie koniec tego wątku. Zmywarka autora najpewniej będzie radośnie działać.
  • Poziom 19  
    A wyciek, który był przyczyną?
  • Specjalista AGD
    qwazarpl napisał:
    A wyciek, który był przyczyną?

Jak byś miał trochę wiedzy na temat zmywarek to szybko byś dostrzegł, ze autor sam napisał co nawywijał i dla czego doszło do zalania urządzenia.