Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekran OLED z tabletu dla Raspberry. Czy to możliwe?

16 Lis 2019 01:52 288 3
  • Poziom 2  
    Witam. Mam ekran z tabletu samsunga Galaxy tab S 8,4” t705. Czy jest możliwość zrobienia z niego ekranu HDMI dla raspberry i sterowanie za pomocą dotyku? Szukałem bardzo długo, ale znalazłem kilka rozwiązań z innymi ekranami LCD, a z OLED rzecz zapewne będzie wyglądać inaczej. Nie liczę na gotowe rozwiązania, za sugestie i wskazówki będę bardzo wdzięczny. Szukałem wyprowadzeń tego ekranu w Service Manual od producenta, jednak wszystkie piny wchodzą w układ u5001, do którego wpięte są niemal wszystkie podzespoły, wiec niewiele z tego wiadomo. Mam do tego tabletutez płytę, w której nie działają sieci i jest to usterka na płycie, której nie warto naprawiać. Zakładając nawet sprawną płytę, parametry są mocno przestarzałe i raspberry pi 4B wypada znacznie lepiej. Poniżej zamieszczam link Service manual, być może ktoś z tego coś odczyta:

http://www.s-manuals.com/pdf/tablets/samsung/...ung_galaxy_tab_s_sm-t705_service_manual_8.pdf
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Ostatni ekran z gotowego urządzenia który dość łatwo daje się ponownie wykorzystać to taki z Nokii 5110. Tak więc ten ekran co masz - sprzedaj na części, a kup dowolny dotykowy który będzie Ci odpowiadać.
  • Poziom 2  
    Przeszukałem rodzime forum Raspberry.org i zdaje się, ze nie ma na to sposobu i tym samym potwierdza się Twoja wypowiedz. Okej, Raspberry odpada, ale czy jest szansa by ten ekran wykorzystać jako wyświetlacz HDMI, a dotyk wykorzystać poprzez port USB? Zależy mi właśnie na tym ekranie bo ma idealne wymiary pod moje zastosowanie i jest oledowy, co będzie wpływało korzystnie na wygląd w nocy przez brak tylnego podświetlenia matrycy.
  • Poziom 26  
    Nie da się ponieważ nie ma dostępnej dokumentacji tego wyświetlacza; pozostaje próbować inżynierii wstecznej, ale jeśli nigdy tego nie robiłeś to nie masz żadnych szans. A Ci co to robili potwierdzą, że to gra nie warta świeczki.