Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SD6P1B SMV50E10EU SilencePlus - Uruchamia się wywala błąd kranika

16 Lis 2019 16:57 417 8
  • Poziom 12  
    Witajcie.
    Moja zmywarka przestała współpracować. Po uruchomieniu chwilę działa słuchać tak jak by pompa działała i wywala błąd kranika. Najpierw wydawało mi się, że mam zapchany ten boczny zbiorniczek do, którego nie mogę się dostać. Nie wiem jak go ściągnąć. Po odkręceniu 2 wkrętów i odpięciu zatrzasków dół dalej trzyma i nie tylko tam gdzie są węże, ale również tam jest taki łącznik z środkiem zmywarki. Niby nie jest przykręcony, ale nie mam pojęcia czy jakoś to nie jest sklejone.

A druga sprawa, odpialem zasilanie od elektrozaworu i działało mniej więcej tak samo chwilę pochodziło i wywaliło z błędem kranika. Woda oczywiście puszczona i sitko przy dopływie wody przeczyszczone. Powie mi ktoś jak zdjąć ten boczny zbiornik i sprawdzić z czy elektrozawór działa i puszcza wodę?
    Bosch SD6P1B SMV50E10EU SilencePlus - Uruchamia się wywala błąd kranika Bosch SD6P1B SMV50E10EU SilencePlus - Uruchamia się wywala błąd kranika
  • MetalworkMetalwork

• Poziom 39  
    Świeci kranik czy miga kranik? Czy każdego trzeba ciągnąć za język.
    Miganie ikony KRANIK to błędy od E01 do E05. Od wewnętrznego uszkodzenia elektroniki, pompy odpływowej,
    poprzez uszkodzenie grzałki, na uszkodzonym sterowaniu zwrotnicy skończywszy.

Po drugie - gdzie jest pełny model zmywarki?
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 12  
    Ad¹ : świeci, fajnie by było gdyby osoby które się znają brały pod uwagę że niewtajemniczeni mogą nie wiedzieć że ta dioda może działać w różne sposoby.
    Ale teraz widzę że tak naprawdę świeca się wszystkie 3 diody.

Ad² : Bosch SilencePlus SD6P1B SMV50E10EU

Bosch SD6P1B SMV50E10EU SilencePlus - Uruchamia się wywala błąd kranika

• Poziom 39  
    Uszkodzenie silnika zwrotnicy lub napięcie zasilające poniżej 170 V.
    Zaczynamy od sprawdzenia napięcia w gniazdku, potem przewodów od zwrotnicy.
  • Poziom 12  
    Napięcie 227V.
    Mogę prosić o informację ktore to zwrotnica ?
    To przy wężu z wodą ?
  • Pomocny post

Poziom 39  
    Zwrotnica to nazewnictwo Bosch, w handlu zwie się to dystrybutor.
    Tak wygląda silnik:
    https://north.pl/karta/silnik-dystrybutora-al...arki-bosch-smv50e10eu-35,YPX-MM-ZMM1-182.html
    a to zdjęcie poglądowe dystrybutora wody:
    https://north.pl/karta/00644996-dystrybutor-wody-do-zmywarki,631-AH-0173.html

Może być uszkodzony sam silnik, przewody jak i triak na module - to trzeba zweryfikować.
  • Poziom 12  
    Dzięki, a czy jest jakiś sposób na sprawdzenie tego domowym sposobem posiadając miernik?
  • Poziom 25  
    A ja obstawiam uszkodzenie wirnika pompy myjacej.
  • Poziom 12  
    Jeżeli podpowiecie jak to mogę diagnozować, to będę sprawdzał.
    A to nie może być przez zapchanie tego pojemnika ? (na górnym zdjęciu z lewej strony taki czarnobiały syf?