Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL e170Sc - Martwy, nie włącza sie

16 Lis 2019 17:19 186 1
  • Poziom 18  
    Witam

Dostałem martwy monitor Della więc dla sportu chciałem go przywrócić do życia.

DELL e170Sc - Martwy, nie włącza sie DELL e170Sc - Martwy, nie włącza sie DELL e170Sc - Martwy, nie włącza sie

Niestety nie włącza się, nie wydaje żadnych dźwięków, syczenia itp.

Po rozebraniu wylutowałem kondensator filtrujący 82uF/450V do sprawdzenia. Pojemność w granicach normy, ESR nie mierzyłem, bo na razie nie mam takiego miernika. Wylutowałem i sprawdziłem mostek prostowniczy (KBP208G), zachowanie prawidłowe. Wylutowałem mosfeta Q901 (K4101) i sprawdziłem go zgodnie z filmikami na YT i opisem w książce M.J.Geier-a. Wygląda na sprawny. Sprawdziłem bezpieczniki, wszystkie sprawne. Wylutowałem diody Schottkiego i jedna miała ok. 0,3V, druga ok. 0,18V.

Po podłączeniu do zasilania zmierzyłem następujące napięcia(sugerując się poradnikiem lcd-toan-tap.pdf z forum):
    * Na wejściu mostka ok. 230V na wyściu ok. 300V.
    * Na kondensatorze filtrującym (82u) ok. 300V. Sprawdziłem to zarówno na starym jak i na nowym kondensatorze. Wynik praktycznie ten sam.
    * Na wejściu Vcc układu U901 (LD7576GS) 11-14V w poradniku była wartość 16-20V), ale również inny układ
    * Na wyjściu OUT układu U901 - 0V
    * Na wyjściu zasilacza dwa napięcia po 5V, zgodnie z oznaczeniami pinów, na pinie oznaczonym D/W nie było żadnego napięcia.

Wykonałem pomiary dla starych kondensatorów oraz nowych (wymieniłem 82uF/400V, 680uF/25 i dwa 470uF/16V). Wyniki takie same.

Pomiary wykonywałem po podłączeniu wszystkiego do transformatora separującego.

Może mi ktoś podpowiedzieć, co mogę jeszcze z tym fantem zrobić?
  • Poziom 31  
    Z zasilacza powinno wychodzic napiecie +5V do procesora na plyte glowna.
    Trzeba sprawdzic czy procesor dostaje zasilanie.
    Jezeli nie to oznaczaloby ze po drodze z tych +5V jest stabilizator na +3.3V ktory mogl ulec uszkodzeniu i dlatego procesor nie majac zasilania nie wystawia sygnalu w strone zasilacza do jego startu lub na ktorejs z szyn zasilanie jest przeciazenie lub zwarcie.

Niestety brak instrukcji serwisowej ( schematu ) troche komplikuje diagnoze usterki a grunt to sie nie poddawac.

Tutaj nota aplikacyjna LD7576GS:
    http://dalincom.ru/datasheet/LD7576GS.pdf

Powodzenia