Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Panasonic SA-AK22 - Nie włącza się. Za duże obciążenie na linii SYS6V

16 Nov 2019 20:26 186 4
  • Level 9  
    Witam,

tak jak w temacie. Jakiś układ za bardzo obciąża linię SYS6V (pobór prądu na poziomie 200mA) w efekcie napięcie spada do 1,4V. Po odłączeniu SYS6V od płyty zasilacza napięcie wraca do wartości około 7V. Ma ktoś pomysł jaki układ może powodować zwarcie?

Schemat w załączniku panasonic_..._sch_1.pdf Download (3.03 MB)

Pozdrawiam
  • Level 12  
    Witam z płyty Panel Circuit strona 26 w pdf, sprawdź najpierw tranzystor Q603 i możesz też Q602 sprawdzić.
  • Helpful post
    Level 12  
    Jeśli tranzystory Q602 i Q603 będą dobre to trzeba będzie szukać dalej. Z tego co widzę na schemacie to sygnał SYS6V wędruje do dwóch diod D620 i D621. Dalej sygnały rozchodzą się jako napięcie 5,3V praktycznie na całą płytę Panel Circuit. Proponuję abyś sprawdzić który obwód jest uszkodzony. Najpierw wylutuj nóżkę diody D620 i sprawdź czy masz nadal 6V na linii SYS6V. Potem zrób tak samo dla drugiej diody. Daj mi znać co Ci wyszło.
  • Level 9  
    Właśnie sprawdziłem i cały prąd płynie przed D620. Wygląda na to że zwarte jest VREF+ (rezystancja względem masy to około 1,5 Ohm) na którym napięcie wynosi w tej chwili 0,15V.

Dodano po 10 [minuty]:

Update:
    Odłączyłem VREF+ w tym miejscu Panasonic SA-AK22 - Nie włącza się. Za duże obciążenie na linii SYS6V
    i wieża się obudziła.

Dodano po 14 [minuty]:

Z odłączonym VREF+ i przejściu do standby, wieża włącza się ponownie po kilku sekundach w jakimś trybie demo na ekranie.

Dodano po 5 [minuty]:

Jeżeli dobrze patrzę to uszkodzony jest IR sensor.
  • Level 9  
    Właśnie sprawdziłem i cały prąd płynie przed D620. Wygląda na to że zwarte jest VREF+ (rezystancja względem masy to około 1,5 Ohm) na którym napięcie wynosi w tej chwili 0,15V.

Dodano po 10 [minuty]:

Update:
    Odłączyłem VREF+ w tym miejscu Panasonic SA-AK22 - Nie włącza się. Za duże obciążenie na linii SYS6V
    i wieża się obudziła.

Dodano po 14 [minuty]:

Z odłączonym VREF+ i przejściu do standby, wieża włącza się ponownie po kilku sekundach w jakimś trybie demo na ekranie.

Dodano po 5 [minuty]:

Jeżeli dobrze patrzę to uszkodzony jest IR sensor.

Dodano po 1 [minuty]:

Problem rozwiązany ale usterka ciekawa. Po usunięciu IR sensora zwarcie na VREF+ dalej było. Okazało się, że zwarcie powodowało małe zwęglone coś (owad?) między pinami.