Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Latarka - jaki rodzaj baterii?

nezumi 16 Nov 2019 21:20 309 6
    nezumi
    Level 2  
    Dobry wieczór. Z góry przepraszam jeśli piszę w nieodpowiednim dziale. Udało mi się nabyć mikro-latarkę, niestety nie mam pojęcia jaki typ baterii może tu pasować. Może ktoś będzie umiał podpowiedzieć? Latarka posiada jedną diodę LED, średnica wewnątrz to 5mm, długość miejsca na baterię 2cm.
    Latarka - jaki rodzaj baterii?
    Adam-T
    Level 40  
    Z baterii pastylkowych chyba tylko wejdzie SR416SW (średnica 4,8mm, wysokość 1,65mm) tylko ta wolna przestrzeń na baterie 2 cm... Może ktoś jeszcze będzie miał inny pomysł.
    nezumi
    Level 2  
    Adam-T wrote:
    Z baterii pastylkowych chyba tylko wejdzie SR416SW (średnica 4,8mm, wysokość 1,65mm) tylko ta wolna przestrzeń na baterie 2 cm... Może ktoś jeszcze będzie miał inny pomysł.

Po bardziej wnikliwej analizie dochodzę do wniosku, że wolna przestrzeń może mieć mniejszą wysokość, około 1,5 cm ze względu na wchodzący od góry gwint. Dziękuję za odpowiedź.
    Piotrek#G
    Level 26  
    Pewnie wchodzą tam 3 szt. którychś z popularnych "pastylek" czy też "guziczków". Taka latarka to bardziej jako zabawka, żeby oświetlić dziurkę od klucza.
    damian1115
    Level 34  
    Piotrek#G wrote:
    Pewnie wchodzą tam 3 szt. którychś z popularnych "pastylek" czy też "guziczków".

Skłaniał bym się ku temu co napisałeś, mam taką podobną w długopisie, z laserem.
    zybex
    Helpful for users
    Miałem kiedyś podobną w kształcie naboju. Tam były 4 sztuki baterii zegarkowych.
    ta_tar
    Level 39  
    nezumi wrote:
    średnica wewnątrz to 5mm, długość miejsca na baterię 2cm
    Czy aby na pewno tam jest tyko 5 mm? Mam różne mini latarki i najmniejsze bateria jakie wchodzą to LR41 (lub odpowiedniki) o średnicy 8 mm.