Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy dysk ssd m2 MSI GL 62

Rysiu213 16 Nov 2019 23:07 696 6
    Rysiu213
    Level 6  
    Witam,
    Mam laptopa MSI GL62-6Q - 253XPL i postanowiłem sobie kupić dysk ssd m2(ADATA SX8200), ale po aktualizacji biosu, przy włączonym Legacy nie czyta dysku ssd (ani w biosie ani w systemie) ale włącza się system ze starego HDD, jeżeli zmienię na UEFI i UEFI CSM to po wyjściu z biosa, komputer z powrotem do niego wchodzi, ale tym czyta dysk ssd w biosie. Nie wiem co robić...
    Pozdrawiam
    Rysiu213
    Level 6  
    Nic nie jest zainstalowane, chciałem go tylko sformatować i jakoś w tygodniu system na niego postawić
    Rysiu213
    Level 6  
    Tylko tu jest ten problem, że jak na uefi go wykrywa to jak ustawić opcje uruchamiania żeby odpalić się system narazie ze starego dysku?

Dodano po 3 [minuty]:

I jak ustawie UEFI to
    >>checking media presence
    >>No media Present....
    I znowu wchodzi do Biosa

Dodano po 1 [minuty]:

I jak ustawie UEFI to
    >>checking media presence
    >>No media Present....
    I znowu wchodzi do Biosa
  • Helpful post
    dt1
    Admin of Computers group
    Na razie musisz ustawić ustawienia uruchamiania tak, jak miałeś dotychczas. Jeśli było to CSM, to musi być CSM. Po zmianie na UEFI nie uruchomisz starego systemu. Niektóre BIOSy mają tryb "mieszany", umożliwiają pod UEFI start z urządzeń startujących w trybie CSM, ale nie jestem pewien, czy Twój laptop to obsługuje.
    Rysiu213
    Level 6  
    Jutro będzie działał, jak nie wyjdzie, będę pisał, póki co dziękuję za pomoc