Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas CAR v3 i Salus 091 2w 1?

17 Lis 2019 11:15 336 1
  • Poziom 2  
    Mam następującą niedogodność w domu.

Mam ogrzewanie mieszane tj podłogówka w korytarzy u łazienkach oraz grzejniki w pozostałych pomieszczeniach - dom parterowy.

Car v2 jest podłączony do pieca Immergas Victrix 24 ale dodatkowo i jest w salonie (pokój ponad 32 m2 - mocno przeszkolony)
    Piec grzeje dwa zbiorniki : buforowy pod podłogówkę i grzejniki oraz CWU

Dodatkowo:
    w kuchni zamontowany jest salus 091 - steruje grzejnikami
    w łazience jest salus 091 - steruje podłogówką

Mój problem polega na tym, że chciałbym by salus sterował grzejnikami a dokładnie pompą, która pompuje wodę ze zbiornika buforowego do kaloryferów. W tej chwili Car sobie a Salus sobie

Problem jest spowodowany faktem, iż w kuchni jest zwyke od 0,2 do 0,4 cieplej niż w salonie, w którym znajduje się CAR. Czasami jest odwrotnie ale to w zasadzie powoduje ten sam problem.

Czy jest możliwe podpięcie CAR albo bezpośrednio pieca tak, by weylimioować tego jednego Salusa?
    Oczywiście mogę go przenieść do salonu (jest przewodowy wiec muszę przeciągnąć przewód) - tylko wydaje mi się to nadmiarowe
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 5  
    Z tego co zrozumiałem to za buforem są dwie pompy, jedna na podłogówkę a druga na grzejniki. Pompa kotła to pompa bufora. Jeżeli tak jest to wystarczy dokupić dedykowaną płytkę przekaźnikową IMMERGAS gdzie można wysterować dwie pompy i przypisać CARv2 do jednej z nich a do drugiej pompy przypisać salusa.