Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Amica GH0203 z piekarnikiem do zabudowy, czy można wymienić sam piekarnik?

tomakom 17 Nov 2019 11:26 1269 10
    tomakom
    Level 5  
    Mam kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym Amica GH0203.
    Amica GH0203 z piekarnikiem do zabudowy, czy można wymienić sam piekarnik?
    Piekarnik uległ awarii - wybija bezpieczniki, może nic wielkiego, ale przy okazji przyszedł mi do głowy pomysł, aby wymienić na go nowy? Zatem rodzi się pytanie, czy można wymienić sam piekarnik i pozostawiać starą płytę gazową,
    niestety piekarnik ma pokrętła do płyty gazowej.
    down
    Level 19  
    Nie powinno być z tym problemu. Otwórz klapę i zobacz czy po bokach masz takie 4 lub 6 śrubek pod klapą piekarnika tuz przy deskach szafki, a jeśli tak to je odkręć i powinien zacząć wychodzić sam piekarnik. Poza tym jeszcze trzeba zasilanie odkręcić, które może być 3 fazowe. Za piekarnikiem powinna być puszka w ścianie i tam oczywiście nie muszę chyba mówić, że absolutnie konieczne będzie wyłączenie bezpieczników.
    kortyleski
    Level 43  
    down wrote:
    Nie powinno być z tym problemu.
    Po co pisać bzdury?
    Przecież cała logika sterowania płyty i piekarnika jest ze sobą połączona.
    pawlik722
    Level 23  
    Zapewne w piekarniku awarii uległa pewnie grzałka, a to częsta przypadłość i niezbyt droga w naprawie. Kolego z tego co widzę na zdjęciu płyta i piekarnik posiadają jeden panel sterujący więc jak jedno od drugiego jest niezależne?
    Jeśli możesz wytłumacz jak jedno z drugim jest połączone, z chęcią dowiem się czegoś o tym modelu.
    tomakom
    Level 5  
    Też podejrzewam grzałkę.
    Chyba nie będę kombinował i wymienię samą grzałkę.
    Płyta bez gałek jest lepsza i łatwiejsza w utrzymaniu w czystości.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    down
    Level 19  
    Teraz już tak panowie przepraszam za niepotrzebny młyn w tym temacie. Ogólnie to pracuję w firmie, która robi remonty po zalaniu mieszkań taka ubezpieczalnia jakby i wpadamy wtedy na budowę i rozmontowujemy całą kuchnie i resztę mebli w mieszkaniu. Później wpadają właściwi budowlańcy i suszą oraz remontują ściany i posadzki, a na koniec my montujemy z powrotem. Choć gdzieś widziałem już podobną kuchenkę to jakoś w pracy się na to nie natknąłem przez ponad 2 lata. Zawsze jest klasyczna konstrukcja z całkiem osobną płytą albo kuchenka wolnostojąca. Chciałem dobrze, a wyszło jak zwykle.
    tomakom
    Level 5  
    wygląda na to, że trzeba wymieniać całość :-(