Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus x533m - Nie widoczna karta sieciowa po zmianie dysku HDD ns SDD i zainstalo

TomekLaik 17 Nov 2019 12:34 606 2
    TomekLaik
    Level 1  
    Cześć.
    Sprawa wygląda następująco.
    Mam stary komputer, więc postanowiłem sobie sprawić nowy dysk do niego.
    Stary dysk na laptopie to Seagate Laptop Thin HDD 500GB (tutaj miałem oryginalnego Windowsa 8). Wymieniłem go na Crucial MX500 250GB SSD (tutaj zainstalowałem Windowsa 7 Professional).
    Sama wymiana dysk, instalacja Windowsa przebiegła szybko i sprawnie.
    Problemy zaczęły się kiedy po instalacji Windowsa 7 wszystkie sterowniki działają, a ten od karty sieciowej nie działa. Wydaje mi się, że jej nie wykrywa, ale dokładnie nie wiem.
    W menadżerze urządzeń w zakładce karta sieciowa mam problem z kontrolerem sieci. Wcześniej instalowałem sterowniki, ale nic mi nie pomogło.
    Zaznaczam, że chciałem się upewnić, że karta sieciowa jest dobra więc wstawiłem stary dysk i wszystko było okej 👌🏼
    Nie wiem co z tym zrobić, bo na komputerach nie bardzo się znam.
    Proszę Was o pomoc.
    User removed account
    Level 1  
    kameleon11116
    Level 26  
    TomekLaik wrote:
    Stary dysk na laptopie to Seagate Laptop Thin HDD 500GB (tutaj miałem oryginalnego Windowsa 8). Wymieniłem go na Crucial MX500 250GB SSD (tutaj zainstalowałem Windowsa 7 Professional).
    Sama wymiana dysk, instalacja Windowsa przebiegła szybko i sprawnie.
    Problemy zaczęły się kiedy po instalacji Windowsa 7 wszystkie sterowniki działają, a ten od karty sieciowej nie działa. Wydaje mi się, że jej nie wykrywa, ale dokładnie nie wiem.

Witam
    Nie wiem czy to pomoże ale dosłownie przedwczoraj podobny problem miałem na Lenovo Z710 po wymianie oryginalnego dysku na SSD Crucial 1TB 2,5" SATA SSD MX500. Wtyczka SATA miała możliwość minimalnego przesunięcia na boki (powinna pasować idealnie). Po przesunięciu problem z kartą sieciową zniknął (u mnie zgłaszał się już przy starcie z BIOS ale system startował dalej ). Przy oryginalnym dysku wtyczki nie można było przesunąć.
    Sprawdziłem to parokrotnie i ruch wtyczki SATA dawał ponownie efekt problemu z kartą sieciową.

Pozdrawiam serdecznie