Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Partner Berlingo 2.0 hdi 2003 wyrzuca plyn z ukladu chłodzenie

grakuss 17 Nov 2019 13:55 1386 2
    grakuss
    Level 2  
    Witam mam problem z wyrzucaniem plynu z ukladu chlodzenia po odpaleniu silnika plyn lekko bombluje, robiłem 5 razy test na obecność spalin w układzie nic nie wykazał, wykrencilem termostat dalej przewody twarde i wyrzuca plyn, podgrzewacz Egr też wykrenciłem żadnych zmian . Pompa wody kręci pcha plyn po układzie, chłodnica według mnie jest drozna i rozgrzewa się równomiernie termostat się otwiera .... co może być przyczyną twardych przewodów i wyrzucania płynu przez korek Witam mam problem z wyrzucaniem plynu z ukladu chlodzenia po odpaleniu silnika plyn lekko bombluje, robiłem 5 razy test na obecność spalin w układzie nic nie wykazał, wykrencilem termostat dalej przewody twarde i wyrzuca plyn, podgrzewacz Egr też wykrenciłem żadnych zmian . Pompa wody kręci pcha plyn po układzie, chłodnica według mnie jest drozna i rozgrzewa się równomiernie termostat się otwiera .... co może być przyczyną twardych przewodów i wyrzucania płynu przez korek ...
    jacekwwy
    Level 19  
    grakuss wrote:
    plynu z ukladu chlodzenia po odpaleniu silnika plyn lekko bombluje,

Uszkodzona uszczelka pod głowico
    grakuss wrote:
    robiłem 5 razy test na obecność spalin w układzie nic nie wykazał

Miałem podobny przypadek też sprawdzałem testerem nic mi nie wykazywało a po wymianie uszczelki problem znikł
    grakuss
    Level 2  
    Dziwne ... test jest bardzo dokładny po jednym dmuchnieciu powietrza z ust zabarwil się na jasny kolor ... test by pokazał spaliny ...