Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Nivona 756 - Plastikowy element wypadł podczas czyszczenia.

17 Nov 2019 16:13 702 6
 • Level 2  
  Witam.

  Czyściłem dzisiaj zaparzacz. Podczas gdy zaparzacz był wyciągnięty z ekspresu, zobaczyłem przez szufladkę do której można wsypywać zmieloną kawę, że na ściankach znajduje się zaschnięta kawa. Podczas czyszczenia ścianek pędzelkiem z otworu którym kawa wpada do zaparzacza wypadł ten element:

  Ekspres Nivona 756 - Plastikowy element wypadł podczas czyszczenia.

  Wcześniej miałem Krupsa i w internecie łatwo znajdowałem wiele filmików które pomagały przy własnych naprawach. Tym razem do ekspresu Nivona nie mogę jednak nic znaleźć. Teraz moje pytanie. Do czego ten element służy i czy będę w stanie umieścić go na swoim miejscu bez rozkręcania ekspresu? Nie widzę raczej żadnych plomb. Czy jeśli go rozkręcę to stracę gwarancję?

  Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Helpful post

  Home appliances specialist
  To element od zsypu młynka.
  Trzeba trochę się narozkrecac aby się tam dostać.

  Nie wiem jakim cudem to wypadło, ale jeśli cały zsyp nadal się trzyma to zostawił bym tak w spokoju a przy okazji jakiegoś serwisu poprosił o zamieszczenie na swoim miejscu.
 • Level 2  
  Dzięki za odpowiedź.

  Czy jeśli używałbym ekspresu bez tego elementu to kawa nie dostanie się w żadne nie pożądane miejsce i czy nie ma możliwości spowodowania większej usterki? Czy być może nie zapcha się zsyp?
 • Level 4  
  Witam.
  Właśnie dziś podczas czyszczenia Nivony zdarzyło mi się dokładnie to samo co Panu. Wypadł mi ten element młynka. W związku z tym mam pytanie: czy użytkuje Pan nadal ten ekspres bez tego elementu? Coś się dzieje??
  Pozdrawiam.
 • Level 2  
  Witam!

  Tak, użytkuję ekspres tak jak zasugerował @nioop bez tego elementu i do tej pory nie mam z ekspresem żadnych problemów. Robi kawę tak jak wcześniej.

  Pozdrawiam.
 • Level 21  
  Witam wszystkich zainteresowanych. Element z pierwszego postu to element znajdujący się na wysypce młyna i jest zabezpieczony wkrętem. Jednak przy zbyt szerokich manewrach czyszczących potrafi się odpiąć. Służy do ograniczenia wysypu zmielonej kawy z młynka. Generalnie bez niego ekspres będzie funkcjonował jednak zdarzało się, że przy ustawieniach maksymalnej dawki da dużo wpadało do zaparzacza i niestety napęd nie mógł się zamknąć. Sądzę też, że element ten pośrednio służy do utrzymania odpowiedniego poboru prądu przez silnik młynka podczas mienia.