Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Jumpy III - Zamiana oryginalnego radia bez navi na oryginalne z nawi

elektro-spark 17 Nov 2019 19:36 1482 26
    elektro-spark
    Level 4  
    Witam, kupiłem Citroena Jumpy III niestety bez kamery cofania, chciałbym zmienić radio oryginalne na oryginalne z nawigacja czyli również do obsługi kamery cofania. Jest taka możliwość radio za radio, czy wymagać to będzie dodatkowych działań specjalisty elektryka samochodowego?
    elektro-spark
    Level 4  
    Okablowanie rozumiem jako połaczenie kamery z radyjkiem czy też jakies dodtakowe przewody pod samym radiem beda konieczne do dołożenia? Ale skupmy się narazie na sprawie podstwowej, czy radio za radio bedzie działac poprawnie, nie podejrzewam, ze fabrycznie wiazka okablowania roznila sie w wersji z navi do radia bez navi...chyba tak myslę ;)
    elektro-spark
    Level 4  
    Ok, teraz drugie pytanie: czy jakąkolwiek kamera cofania będzie działać z tym radiem czy musi to być oryginalna kamera?
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    elektro-spark wrote:
    czy jakąkolwiek kamera cofania będzie działać z tym radiem czy musi to być oryginalna kamera?

Kamera to najmniejszy problem.

Sprawdż czi BSI obsługuje kamerę.
    elektro-spark
    Level 4  
    Ok, ale jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie tego?
    elektro-spark
    Level 4  
    Witam ponownie, zakupiłem oryginalne radio z duzym wyswietlaczem i niestety po demontazu konsoli okazuje się, że niestety nic nie pasuje pomimo, ze kupione radio zostalo wyjete rowniez z Citroena lub innego z grupy PSA. Wymiary, ramki, mocowaniw wszytko pasuje, niestety ani kostka głowna napieciowa ani anteny nie pasują. Moje obecne radio to Clarion a kupione to Continental. W obecnie posiadanym Clarionie jest złacze quadblock (jesli dobrze doczytalem) a w Continentalu jest taka oto kostka: https://allegro.pl/oferta/zlacze-do-peugeot-citroen-new-radio-iso-7977806028. Posiada ktos schemat lub czy ktos wczesniej probował taka zamiane zrobic? Dodam, ze nie mam mozliwosci zwrotu zakupionego radia bo niestety sprzedawca okazał sie oszustem. Prosze o pomoc
    pepe150
    Level 36  
    Brakuje instalacji. Poza tym kodowanie BSI.
    kkknc
    Level 43  
    Więc masz inne rocznikowi auto od radia. Bo powinno pasować.
    Kostki można dokupić i przelutować. Na radiu powinna być kartka z rozpiską pinów.
    elektro-spark
    Level 4  
    NIestety ani na radio ani na module navigacji nie ma zadnego schematu. Co do przelutowania kabelkow to pewnie i mozna, ale dobrze by bylo dysponowac jakims schematem. Co do roznic w modelach, byc moze tak jest choc na pierwszy rzut oka, to te radia byly montowane w modelach PSA po 2017 roku. W internecie brak jakichkolwiek schamatow. Moze ktos czyms dysponuje? Bylbym super wdzieczny
    kkknc
    Level 43  
    Więc kiedyś zamawiałem citroena berlingo i miesiąc peugeot partner bo lepszą cenę zaproponowali. Przyszły z różnicą 3 dni,Berlingo miało jeszcze ABS 8.0 a partner już 8.1 inne rzeczy też się trochę różniły.
    elektro-spark
    Level 4  
    Może w weekend uda mi sie zrobic kilka fotek w roznicach pmiedzy istniejacym a kupionym radiem oraz w okablowaniu i kostkach. Moze ktos cos podpowie i mi pomoze.
    elektro-spark
    Level 4  
    Załaczam fotkę zakupionego radia, posiada takie kostki i gniazda, czy ktoś moze podpowiedzieć, które gniazdo do czego dokladnie sluzy? Citroen Jumpy III - Zamiana oryginalnego radia bez navi na oryginalne z nawi

Dodano po 1 [minuty]:

A ta fotka to kostka przyłaczeniowa w obecnie posiadanym radyjku, róznica raczej totalnie zasadnicza :) Citroen Jumpy III - Zamiana oryginalnego radia bez navi na oryginalne z nawi
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    Radio masz na kostkę NAC a instalację na ISO 2.

200 zł koszt przelotki.

Pamiętaj ,ze NAC zakodujesz tylko w serwisie online.
    elektro-spark
    Level 4  
    Tu gdzie mieszkam w Stargardzie niestety najlepsza (chyba) firma CarAudio tego się nie chce podjąć. Wymianę chyba będę musiał dokonać samemu, chyba że znajdę firmę w Szczecinie. Jaki jest stopień trudności dla elektryka tyle że nie samochodowego?
    darobart
    Level 11  
    Witam, Spark napisz co udało się osiągnąć z tą nawigacją.
    elektro-spark
    Level 4  
    Witam,
    czekam na paczkę z przejścióweczka z Ali, powinna byc lada moment, jak cos wykombinuje bede pisał, bo juz klika osób chciało znac efekt, wiec temat póki co jest otwarty ;)
    darobart
    Level 11  
    Ja zakupiłem na allegro przejście iso-NAC i iso2- iso. Lada moment odbiorę. Daj linka do tej na Aliex, bo nie mogłem tego znaleźć.
    elektro-spark
    Level 4  
    Witam zainteresowanych tematem. Więc podjałem próbe podłaczenia radia z navi do swoego Citroena. Przejsciówka z Ali ok, radio działa, wyszukuje stacje i odtwarza. Niestety nie działają przyciski wokół panela dotykowego, panel dotykowy działa, navigacja też złapała okalizację. Niestety w oryginalnym czyli obecnym moim radyjku jest wiązka zakonczona brązowa wtyczka 6 pinową,ktorej niestety nie mam gdzie ani jak podlaczyc. Fotka w zalaczniku. Byc moze dlatego nie działają przyciski i brak jest informacji serwisowych: spalanie itp. Ponadto radio caly czas wydaje dzięk bip z czestotiwoscia co sekunde. Nie mam mozliowsci zidentyfikowania co jest przyczyna. Równiez nie chce sie laczyc po bleutooth z telefonem, wifi działa. Moze ktoś ma pomysl co z ta brazowa wtyczką?
    melas
    Level 30  
    W radiu się zmienia vin. A do przekładki kupuję się oryginał wiązka spod dechy pod navi. I wtedy się zmienia zestaw
    elektro-spark
    Level 4  
    Gdzie dokonuje się zmiany VIN? W radio z pozycji menu czy poprzez podłączenie się z komputera? Cała wiązka jak to określiłeś czy i gdzie jest do kupienia? Masz jakieś namiary na kogoś kto zajmuje się takimi przeróbkami?
    elektro-spark
    Level 4  
    Zachodniopomorskie
    Klaudiusz
    Level 13  
    Witam. Udało się coś zrobić z tą nawigacją? Bo również jestem zainteresowany wymiana oryginalnego radia na nawigację. Pozdrawiam Andrzej
    mmajchrowski
    Level 10  
    I jak tam udalo sie przerzucic to radyjko? Sam mam podobny dylemat i zastanawiam sie czy gra warta swieczki.
    Shamman
    Level 2  
    Podbijam, udało się coś zrobić?