Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ustawienia kierownicy Logitech dfGT ets2

Vizir123elo 17 Nov 2019 20:44 1314 5
    Vizir123elo
    Level 3  
    Witam mam problem z ustawieniem kierownicy dfgt w grze ets2.Problemem jest to że obrócę kierownice do połowy w grze jest już ona na maks przekręcona (ustawienia czułości nic nie dają) idzie na początku dobrze w pewnym momencie kierownica w grze od razu przekręca się do końca.
    Drugim problemem jest to że chociaż nie wciskam pedału gazu w ets jest on cały czas wciśniety na maks (występuje to tylko w ets2)
    Prosze o pomoc.
    down
    Level 19  
    Spróbuj znaleźć w ustawieniach w grze funkcję odwracania kierunku osi dla pedału gazu.
    Prawdopodobnie jest wciśnięty bo ma odwrócony kierunek działania.
    A dla kierownicy zrób najpierw kalibrację w windowsie.
    Oczywiście zdarza się , że jakaś gra lub kontroler są całkowicie niekompatybilne ze sobą , ale i z tym można sobie poradzić.
    Ja miałem kiedyś podobny problem
    i rozwiązałem go tak , że rozkręciłem kontroler i do potencjometru od osi która miała złe zakresy tak jak u ciebie ta kierownica dolutowałem rezystor.
    U ciebie jeśli mówisz , że działa w połowie wychylenia na maksa musiałbyś dolutować rezystor o takim samym oporze jak potencjometr o tej kierownicy.
    Opór zmierzyć multimetrem na skrajnych zewnętrznych nożkach potencjometru i dobrać podobny rezystor.
    Vizir123elo
    Level 3  
    Ale w innych grach działa normalnie wszystko jak należy więc coś z ustawieniami w ets a nie z kierownicą.
    Może być to nie istotne ale dodam że wcześniej mialem kierownice tracer zonda 270 stopni wiec może gra jakos zapamietała kąt skrętu czy coś.

A jeżeli chodzi o ten gaz to nic nie daje zmiana odwrócenia czy czułości tak samo jakbym wyłączył kontroler cały czas jest wciśnięty (wcześniej było tak samo lecz z hamulcem, gdy przywrócilem ustawienia domyślne ustawilem pedały stało sie tak z gazem, hamulec dziala poprawnie)
    down
    Level 19  
    Oczywiście , że nie z kierownicą.
    Ale pomimo to , że działa prawidłowo to jest całkowicie niekompatybilna akurat z tą grą .
    dobrym przykładem był mój problem.
    Symulator lotu Phoenix miał specjalne zabezpieczenie antypirackie ,
    tzn , że żaden kontroler z nim nie działał.
    Trzeba było kupić specjalny emulator na usb.
    Wlutowywanie rezystora na pewno pomoże w twoim przypadku , ale żeby w innych grach również działało prawidłowo to trzeba malutki przełącznikiem wyprowadzić jego obejście i wtedy można sobie przełączać i jest to oczywiście rozwiązanie ostateczne jak nie da się tego w żaden sposób kalibrować.
    Vizir123elo
    Level 3  
    Ale ten model kierownicy jest w pełni kompatybilny z tą grą tylko problem z ustawieniem akurat mojej sztuki jest
    down
    Level 19  
    Nom to nie wiem musisz po prostu próbować nap w windowsie przeprowadzić kalibracje
    ustawienia,urządzenia, kontrolery gier.
    Czasami jest w drukarkach i skanerach.