Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos -trudny rozruch na paliwie.

21 Wrz 2005 23:23 3469 5
  • Poziom 24  
    Lanos 1.5 DOHC '99r.-Gaz Lovato; rano podczas uruchamiania na benzynie występują trudności z uruchomieniem : odpala się bardzo trudno ,po dłuższym kręceniu rozrusznikiem 2-3s. auto wolno wchodzi na obroty ale gdy podczas uruchamiania trochę przygazuje i (2500obr/min.= przełącza się na gaz).Podczas jazdy na benzynie jest mułowaty -można nim jechać ale do najbliższej stacji. Zauważyłem,że zaraz po wyczyszczeniu wtrysków(wyjęciu ich i przeczyszczeniu i przedmuchaniu sprężonym powietrzem)auto na paliwie chodzi i odpala jak nowe a na drugi-trzeci dzień jest to samo???Może mam stare paliwo. Kto wie gdzie znajduje się układ tzw. "automatyczne ssanie"-może jaki podzespół się tym zajmuje; i jaszcze jedno: podczas jazdy np: na gazie też na biegu jałowym wzrastają obroty do 2-3 tysięcy i pomaga błyskawiczne wył i zał.stacyjki -zapłonu obroty ustalają się wtedy na poziomie biegu jałowego ok 800/min.Do Pb dolewam środek do czyszczenia ukł. paliwowego. Na benzynie zresztą działo się podobnie..Proszę o sugestie.
  • Spec od samochodów
    Wygląda na błąd sondy, ale ciśnienie paliwa należy sprawdzić.

Pozdrawiam.

Dodano po 7 [minuty]:

Sprawdź jeszcze czujnik położenia przepustnicy, on też potrafi robić takie zachowanie silnikiem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    sigi napisał:
    Wygląda na błąd sondy, ale ciśnienie paliwa należy sprawdzić

Sprawdź jeszcze czujnik położenia przepustnicy, on też potrafi robić takie zachowanie silnikiem.

.

a gdzie się znajduje czujnik położenia przepustnicy? i jak sprawdzić ciśnienie paliwa?
  • Poziom 26  
    ja stawiałbym jednak na pompe paliwa! jeżdzileś na gazie na rezerwie albo z minimalną ilościa paliwa? wtedy zazwyczaj jest zajeżdżana pompa! a sprawdzić ja mozesz podłączając sie w szereg przewodu zasilajacego paliwa z trójniczkiem na którym bedzie manometr
  • Poziom 10  
    Witam,

odepnij kleme (masową bezpieczniej) z akumulatora na kilka minut, i sprawdź jak twoja instalacja gazowa emuluje sondę lambda na gazie.

pozro
  • Poziom 24  
    W zbiorniku mam od 1/4 - 1/3 pojemności paliwa nigdy nie świeci się rezerwa..

Dodano po 1 [minuty]:

djohn napisał:
    Witam,

odepnij kleme (masową bezpieczniej) z akumulatora na kilka minut, i sprawdź jak twoja instalacja gazowa emuluje sondę lambda na gazie.

pozro
    -możesz to rozwinąć (krok-po -kroku)?