Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator pary, żelazko Bosch TDS 6450 wyłącza się.

17 Lis 2019 22:30 270 4
  • Poziom 11  
    Witam.
    Potrzebuję pomocy z generatorem pary Bosch, mianowicie zaczął wyłączać zasilanie
    Generator pary, żelazko Bosch TDS 6450 wyłącza się.
  • Poziom 33  
    Kiedy, w jakim momencie zaczął wyłączać zasilanie? Napisz coś więcej na temat usterki.
  • Poziom 11  
    Moja żona odkręciła filtr (odkamieniacza) na boku generatora, nie wiem czy nie wlała tam wody (chociaż twierdzi), że na samym początku też wlała tam wodę i żelazko działało. Dodatkowo wymieniała wodę w zbiorniku. Generalnie to wygląda tak: wsadzam wtyczkę do kontaktu, migną wszystkie kontrolki, potem miga tylko pierwsza z prawej, (czyli główny włącznik). Natomiast na żelazku duża kontrolka i po około 2 minutach jest wszystko ok. Po około 1 minucie od uruchomienia, gaśnie światełko na guziku generatora (włącznik główny), i na żelazku, duża kontrolka i tak to wygląda. Próbując włączyć, ale nic się nie dzieje.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 33  
    Po tej około 1 minucie jak kontrolki zgasną żelazko jest nagrzane i można nim prasować? Jak nie to należy rozebrać i przejrzeć elektronikę czy nie jest jakiś element uszkodzony i dokonać pomiarów. Bez tego to jest gdybanie co uległo uszkodzeniu, a może termistor jest uszkodzony.
  • Poziom 11  
    żelazko potrafi działać do 30 minut, chociaż dzisiaj żona prasowała około 15 minut , potem zgasły kontrolki i żelazko, po ponownym naciśnięciu przycisku start, migają wszystkie kontrolki i po trzech mignięciach gasną, potem ponownie włączam start , który to zaświeci się i po chwili zgaśnie i już nie idzie włączyć , więc zostawiamy temat na drugi dzień i żelazko ponownie działa jakiś czas a potem powtórka ze światełkami