Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer XENYX QX 1202 USB i Yamaha rev 500 - czy da się podłączyć??

18 Lis 2019 14:02 309 12
  • Poziom 12  
    Witam, czy kamere pogłosową Yamaha rev 500 można podłączyć do miksera Behringer XENYX QX 1202 USB? Jeśli tak to jak? Yamahe rev 500 posiadam a wspomniany mikser planuje kupić. Nie chciałabym zaliczyć kolejnej wpadki i utopić pieniędzy.
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie porady.
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Tak można, zamiast wewnętrznego procesora, i zajmując jedno wejście stereo.

Wychodzisz sygnałem gniazdem FX send, i wracasz do któregoś kanału np 11/12 (ewentualnie 2-track). Ważne żeby na tym kanale dać pokrętło FX na minimum. Jego rozkręcenie spowoduje sprzężenie zwrotne. Chociaż przy efektach typu delay lub reverb może mieć pożądane skutki.
  • Poziom 43  
    adamus202 napisał:
    Behringer XENYX QX 1202 USB

Zwróć uwagę na to, że na kanałach stereo nie ma korekcji. Chyba że Ci niepotrzebna.

Do czego ma służyć ten mikser?

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    DjMapet napisał:
    adamus202 napisał:
    Behringer XENYX QX 1202 USB

Zwróć uwagę na to, że na kanałach stereo nie ma korekcji. Chyba że Ci niepotrzebna.

Do czego ma służyć ten mikser?

Pozdrawiam.

Widzę że EQ jest do kanału 4-rtego o to chodzi? Co to oznacza w odsłuchu? Chcę go używać do śpiewania karaoke na żywo z efektami i korekcja jak najbardziej jest pożądana. Chciałabym sterować efektami na podkładzie karaoke i na wokalu oddzielnie chyba że tak nie można to zadowoli mnie też tylko na wokalu, wokal ma być słyszalny na obu głośnikach.
    Jestem początkującym dźwiękowcem.
    Pozdrawiam :)

Dodano po 2 [godziny] 36 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie czy do tego Behringera mogę podłączyć Novation remote MK2 kablem DIN5 - Jack? Czy jakoś inaczej trzeba ?
  • Moderator Akustyka
    adamus202 napisał:
    Chciałabym sterować efektami na podkładzie karaoke i na wokalu oddzielnie chyba że tak nie można

Ten mikser ma jedną szynę FX/AUX, nie dasz rady w nim użyć dwóch efektów. Poszukaj innego miksera, gdzie masz 2 szyny AUX Post. Ale raczej będą to większe lub droższe miksery.

adamus202 napisał:
    Mam jeszcze jedno pytanie czy do tego Behringera mogę podłączyć Novation remote MK2 kablem DIN5 - Jack? Czy jakoś inaczej trzeba ?

Nie. I do żadnego innego miksera. Ten Novation jest kontrolerem MIDI, i nie wypuszcza z siebie żadnego dźwięku. On tylko generuje komunikaty o tym że został wciśnięty/puszczony klawisz czy ruszony regulator. Musisz mieć dodatkowo moduł brzmieniowy który zinterpretuje komunikaty MIDI i zamieni na dźwięk. Modułem tym może być komputer, syntezator, jakiś keyboard czy samodzielny moduł - emulator instrumentu.
  • Poziom 12  
    adambyw napisał:
    adamus202 napisał:
    Chciałabym sterować efektami na podkładzie karaoke i na wokalu oddzielnie chyba że tak nie można

Ten mikser ma jedną szynę FX/AUX, nie dasz rady w nim użyć dwóch efektów. Poszukaj innego miksera, gdzie masz 2 szyny AUX Post. Ale raczej będą to większe lub droższe miksery.

Czy to znaczy że musiałabym kupić jeszcze jeden procesor??

adambyw napisał:
    adamus202 napisał:

Nie. I do żadnego innego miksera. Ten Novation jest kontrolerem MIDI, i nie wypuszcza z siebie żadnego dźwięku. On tylko generuje komunikaty o tym że został wciśnięty/puszczony klawisz czy ruszony regulator. Musisz mieć dodatkowo moduł brzmieniowy który zinterpretuje komunikaty MIDI i zamieni na dźwięk. Modułem tym może być komputer, syntezator, jakiś keyboard czy samodzielny moduł - emulator instrumentu.

A jak będzie ten mikser podłączony do komputera tez nie da rady?
    Mam jeszcze interfejs audio więc w ostateczności mogę pracować na nim bo zależy mi aby nie było latencji w odsłuchu live. Dziękuje za odpowiedzi.
  • Poziom 43  
    adamus202 napisał:
    Widzę że EQ jest do kanału 4-rtego o to chodzi?

Tak, kanały 1 do 4 są monofoniczne i mają korekcję.
    kanały 5/6 do 11/12 są stereofoniczne, ale są bez korekcji.

adamus202 napisał:
    Co to oznacza w odsłuchu?

W jakim kontekście, bo nie bardzo wiem co masz na myśli a nie chciał bym niepotrzebnie się rozpisywać nie na temat? :-)

adamus202 napisał:
    Chcę go używać do śpiewania karaoke na żywo

Najlepiej napisz, jakiego rodzaju ma być to karaoke; typowo amatorskie w domu/na imprezkach? Może na weselach czy w lokalach? Albo bardziej pro, czyli chcesz śpiewać do podkładu na estradzie?
    Z czego będzie podkład muzyczny? Mam rozumieć, że "na żywo" oznacza, że np. z klawisza?

Opisz jak najdokładniej, o co Ci chodzi i jaki sprzęt już posiadasz, bo inwestowanie grubszej kasy w sprzęt, by np. zrobić kilka razy karaoke w domu, jest mało sensowne. :-)

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    DjMapet napisał:
    adamus202 napisał:
    Widzę że EQ jest do kanału 4-rtego o to chodzi?

Tak, kanały 1 do 4 są monofoniczne i mają korekcję.
    kanały 5/6 do 11/12 są stereofoniczne, ale są bez korekcji.

adamus202 napisał:
    Co to oznacza w odsłuchu?

W jakim kontekście, bo nie bardzo wiem co masz na myśli a nie chciał bym niepotrzebnie się rozpisywać nie na temat? :-)

adamus202 napisał:
    Chcę go używać do śpiewania karaoke na żywo

Najlepiej napisz, jakiego rodzaju ma być to karaoke; typowo amatorskie w domu/na imprezkach? Może na weselach czy w lokalach? Albo bardziej pro, czyli chcesz śpiewać do podkładu na estradzie?
    Z czego będzie podkład muzyczny? Mam rozumieć, że "na żywo" oznacza, że np. z klawisza?

Opisz jak najdokładniej, o co Ci chodzi i jaki sprzęt już posiadasz, bo inwestowanie grubszej kasy w sprzęt, by np. zrobić kilka razy karaoke w domu, jest mało sensowne. :-)

Pozdrawiam.

Chce śpiewać karaoke w domu z efektami ale też i nagrywać. Mam interfejs audio Tascam, Yamahe rev 500 i jeden zestaw głośników to wszystko ma być skomunikowane z komputerem. Efekt podłączenia Yamahy do Tascama jest niezadowalający, głos brzmi jak z zepsutego radia z dna studni zupełnie nie umywa się do tego co słychać na nagraniach w necie, nie wiem czy coś podłączałam źle czy kamera jest zepsuta..
  • Moderator Akustyka
    adamus202 napisał:
    Czy to znaczy że musiałabym kupić jeszcze jeden procesor??

Ile chcesz mieć efektów, tyle procesorów. I tyle szyn AUX w mikserze.
    Ale jak w mikserze masz 1 procesor, możesz użyć drugiego zewnętrznego, o ile masz drug a wolną szynę AUX.

adamus202 napisał:
    Efekt podłączenia Yamahy do Tascama jest niezadowalający, głos brzmi jak z zepsutego radia z dna studni zupełnie nie umywa się do tego co słychać na nagraniach w necie, nie wiem czy coś podłączałam źle czy kamera jest zepsuta..

Może po prostu za dużo sygnału pogłosu w stosunku do sygnału pierwotnego. Kwestia ustawień.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    To oglądałaś: https://www.youtube.com/watch?v=FmJtRsnFoa4

adamus202 napisał:
    Chce śpiewać karaoke w domu z efektami ale też i nagrywać

Do karaoke, można użyć zewnętrznego (sprzętowego) procesora efektów, ale do nagrywania? Za moich czasów, nie było innej opcji, ale obecnie z tego co widzę i słyszę, to już rzadko się ich używa a jak już, to głównie do nagrywania gitar. Lepiej/wygodniej użyć efektów programowych, tzn. najpierw nagrywasz czysty materiał (np.wokal) a później go obrabiasz i dokładasz pasujące Ci efekty.
    Jeśli chcesz podkład wzbogacić o jakieś efekty, to też je możesz do niego dodać programowo.

W sumie co to za podkłady? Sama je robisz, czy korzystasz z gotowych, i chcesz je wzbogacić brzmieniowo jakimiś efektami?

Co do karaoke to przy Twoich wymaganiach, mikser by się przydał, ale by zaproponować odpowiedni, musiała byś odpowiedzieć na pytanie: dlaczego do podkładu, efekty chcesz dodawać w czasie rzeczywistym, jak można je do niego wcześniej dodać programowo?
    Oczywiście, na upartego do podkładu można efekty dodawać i w czasie rzeczywistym.
    Bo w zasadzie to sankcjonuje wybór odpowiedniego miksera.

W tym XENYX QX 1202 USB, albo jest do wykorzystania wbudowany procesor efektów, albo zamiast niego, można podłączyć do tego miksera zewnętrzny procesor efektów, więc nie można użyć obu jednocześnie. Na każdym kanale wejściowym miksera, pojawi się ten sam efekt, regulowany potencjometrami kanałowymi FX. Więc jak do jednego kanału miksera podłączysz mikrofon a do innego komputer (podkład), to i do wokalu i do podkładu możesz (choć nie musisz) dodać ten sam efekt.

Bardziej rozbudowany mikser (ale też i droższy), np. Behringer Xenyx QX1204USB, już daje możliwość ze skorzystania z dwóch niezależnych procesorów efektów.
    Ma wbudowany procesor efektów + można podłączyć do niego też zewnętrzny procesor i oba mogą pracować niezależnie od siebie. Np. do kanału mic, można wprowadzić efekt z procesora zewnętrznego a do kanału z podkładem z laptopa, wprowadzić efekt z wbudowanego w mikser procesora.

Tylko (tak sobie myślę), czy w przypadku karaoke, nie jest to już przerost formy nad treścią? Bo przecież - jak wyżej napisałem - podkład możesz odtworzyć z dodanym już programowo efektem a do wokalu użyć procesora zewnętrznego.
    W takim wypadku, całkowicie wystarczył by Ci mikser Behringer Xenyx Q802USB.

Decyzja należy do Ciebie. :wink:

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    DjMapet napisał:
    Co do karaoke to przy Twoich wymaganiach, mikser by się przydał, ale by zaproponować odpowiedni, musiała byś odpowiedzieć na pytanie: dlaczego do podkładu, efekty chcesz dodawać w czasie rzeczywistym, jak można je do niego wcześniej dodać programowo?

Słuszna uwaga nie wpadłam na to, zależy mi głównie na efektach na wokalu w czasie rzeczywistym.
    Mam jeszcze jedno pytanie czy tą Yamahe mam podłączyć do miksera kablami jack-jack, 3 sztuki? I nie bardzo rozumiem do czego służą wejścia i wyjścia xlr w tej kamerze, wejście to chyba do mikrofonu a wyjście?aby go podpiąć np do interfejsu audio? Aha i gdzie mam podpiąć mikrofon? bo ja myślę że chyba do miksera powinnam?
    DjMapet napisał:

Tylko (tak sobie myślę), czy w przypadku karaoke, nie jest to już przerost formy nad treścią? Bo przecież - jak wyżej napisałem - podkład możesz odtworzyć z dodanym już programowo efektem a do wokalu użyć procesora zewnętrznego.
    W takim wypadku, całkowicie wystarczył by Ci mikser Behringer Xenyx Q802USB.

Jednak wolałabym mieć wbudowany procesor na wypadek gdyby Yamaha mi nie zadziałała.

Dziękuje za cenne informacje :-)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    adamus202 napisał:
    nie bardzo rozumiem do czego służą wejścia i wyjścia xlr w tej kamerze

Procesor można łączyć z innymi urządzeniami (np. mikserem) za pomocą kabli ze złączami XLR, lub jack 6,3mm, więc możesz go:
    adamus202 napisał:
    podłączyć do miksera kablami jack-jack

...lub jack - XLR.
    Jest o tym w manualu (2 strona), poczytaj: https://o7apw1mnva631ijznbm4u9ze-wpengine.net...2016/05/5211_Product-Manual-Yamaha-REV500.pdf

adamus202 napisał:
    wejście to chyba do mikrofonu

Ten procesor nie ma przedwzmacniacza mikrofonowego, więc mikrofonów bezpośrednio do niego nie należy podłączać a jak już zajdzie taka potrzeba, to należy między mikrofon a procesor wpiąć jakiś preamp mikrofonowy.

adamus202 napisał:
    a wyjście?aby go podpiąć np do interfejsu audio?

Po co? By nagrywać? Wyżej napisałem że efekty do nagrań dodaje się programowo. :-)

adamus202 napisał:
    gdzie mam podpiąć mikrofon? bo ja myślę że chyba do miksera powinnam?
    DjMapet napisał:

W przypadku karaoke, do któregoś z preampów mic, czyli wejść XLR miksera.
    Natomiast procesor z mikserem łączysz następująco: wyjście AUX SENDS miksera, łączysz z wejściem INPUT L procesora, wyjście procesora OUTPUT L i R, łączysz z wejściem STEREO AUX RETURNS L i R miksera.

adamus202 napisał:
    Jednak wolałabym mieć wbudowany procesor na wypadek gdyby Yamaha mi nie zadziałała.

Czemu miała by nie zadziałać. :-)

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    DjMapet napisał:
    Ten procesor nie ma przedwzmacniacza mikrofonowego, więc mikrofonów bezpośrednio do niego nie należy podłączać a jak już zajdzie taka potrzeba, to należy między mikrofon a procesor wpiąć jakiś preamp mikrofonowy.

A ja podłączałam bezpośrednio do tej kamery mikrofon 8-O :D to może dlatego brzydko było słychać... 8-)
    DjMapet napisał:
    Czemu miała by nie zadziałać. :-)

Ponieważ nie wiem czy jest w pełni sprawna, kupowałam używaną. :)