Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Recenzja Samsunga Galaxy J3 po 2 latach użytkowania

elektronik68 18 Nov 2019 16:39 372 0
    elektronik68
    Level 19  
    Witam, dziś chciałbym przedstawić smartfon Samsung Galaxy J3 2016 SM-J320F. Jestem jego właścicielem od 2 lat, kupiłem go w listopadzie 2017 roku w sklepie Neonet, obecnie używam go jako drugi telefon, do pracy mam starszy. Model ten został zaprezentowany w 2016 roku (stąd jego nazwa J3 2016, w niektórych źródłach jest opisywany jako J3 6). Jest to budżetowy telefon, więc nie należy oczekiwać cudów, to nie jest multimedialny kombajn, ani nie polecam go do chwalenia się nim przed znajomymi. Nie ma on 4 tylnych aparatów, wysuwanych przednich kamerek, bezramkowych przodów, ani innych takich wodotrysków, które obecnie są coraz bardziej powszechne. Jest to dobry wybór dla dziecka, osoby pracującej fizycznie, która potrzebuje czegoś taniego, czego nie będzie szkoda, jak się zniszczy, albo po prostu dla osób nienawidzących flagowych drogich modeli. Może być też idealny dla osób starszych ze względu na niezbyt skomplikowaną obsługę i możliwość ustawienia prostszego menu. Przejdźmy do specyfikacji technicznej tegoż telefonu: przedni aparat ma 5 mpx, nie posiada niestety lampy doświetlającej, tylny ma 8 mpx i posiada LED-ową lampę błyskową. Jakość zdjęć, jak i nagrań jest przeciętna jak na dzisiejsze czasy, ale do codziennego użytkowania w zupełności wystarczy (nie oszukujmy się, to nie telefon dla profesjonalnego fotografa :D) Telefon posiada również czujniki: akcelerometr i czujnik zbliżeniowy. Pamięć RAM wynosi 1.5 GB, a wbudowana 8 GB. Pamięć można oczywiście rozszerzyć za pomocą karty microSD. System operacyjny w tym smartfonie to Android 5.1.1 Lollipop. System sporadycznie się zacina, ale oprócz tego nic mu nie zarzucam. Zdjęcia, filmy itp. możemy przesyłać za pomocą Bluetootha w wersji 4.0. Telefon posiada moduł NFC, dzięki którym możemy dokonywać płatności zbliżeniowych. Smartfon ma przeciętne wymiary: wysokość 14,2 cm, szerokość 7,1 cm i grubość 0,79 cm, a waży 138 g. Telefon jest dosyć tani, na portalach aukcyjnych nowy kosztuje ok. 400 zł, mój wraz z ubezpieczeniem kosztował ok. 700 zł (wtedy bez ubezpieczenia kosztował ponad 500 zł). Teraz przejdźmy do wad i zalet:
    Zalety:
    + niska cena
    + prosty, przyjazny interfejs
    + moduł NFC
    + dosyć spora pamięć
    + wymiary nie tak duże jak w nowszych
    + dobry dla dzieci lub osób starszych
    + wytrzymały (mój przeszedł już sporo i nic mu nie dolega)
    Wady:
    - zbyt słaby aparat (do pracy wystarcza, ale np. krajobrazy itp. wychodzą niezbyt dobrze)
    - słabo trzyma bateria (przy średnim użytkowaniu trzyma maksymalnie 2 dni)
    - często zacina się przycisk HOME
    Teraz przejdźmy do podsumowania. Jest to dobry smartfon dla niezbyt wymagającej osoby, niedrogi, dosyć wytrzymały, ja go używam w etui z klapką, miałem też szybkę ochronną, którą niestety zbiłem. Teraz może już nie jest zbyt nowoczesny, ale pewnie znajdą się osoby zainteresowane jego zakupem. Pozdrawiam, elektronik68