Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Audi Q7 4L PO LIFTINGU] kodowanie webasto

Bitvonzen 18 Nov 2019 23:01 6327 5
 • #1
  Bitvonzen
  Level 2  
  Witam wszystkich.
  Poszukuję informacji o zmianie kodowania dogrzewacza silnika na ogrzewanie postojowe.

  Audi Q7 3.0 Tdi 2012, Termo Top C, MMI 3G HIGH

  Moje proby:
  08->07(kodowanie)-> 01009416 + 2048-> 01011464->kodowanie przyjete lecz w MMI nie pojawił sie timer, zaś znikła opcja ON/OFF dogrzewacza.
  Proba nr2
  08->07->long coding helper zmiana bajt 2 na bit 3 - > kodowanie przyjete lecz zero zmian.  Moje obserwacje:
  18 Aux H ->04 Basic settings ->11 GO-> ON I w tym momencie załącza sie webasto I pojawia sie ikona,, farelki obok zegarka,, i mogę zamknąć auto I odejść a webasto grzeje I wentylator w srodku rozprowadza cieple powietrze. Panel klimatronika sie podswietla mimo braku kluczyka poniewaz auto zamkniete. Czyli podczas funkcji testowania wszystko gra.

  Podczas,, dogrzewania silnika,, w trakcie jazdy ikona,, farelki,, nie wyswietla sie, natomiast podczas aktywacji w 18->04->11 wyswetla sie owa ikonka (czyli tak na chłopski rozum opcja jest)

  Pytania
  - jesli w 18 Aux H moge zrobić test to czy posiadam mozliwosc przekodowania funkcji dogrzewacza na ogrzewanie postojowe?
  - jesli wogole rozpoznaje sterownik 18 to mozna zakodowac tak Aby w MMI pojawił a sie mozliwosc ustawienia 3 czasow grzania?
  - jesli powyzsze jest niemozliwe to czy mozna dołozyc antene I pilota do webasto tak jak to było oryginalnie?

  P. S Nie piszcie ze webasto uruchamia sie z panelu KLIMY guzikiem Setup bo w poliftach go nie ma
  Obok rzetelnej informacji nie przejdę obojetny $$$.

  Może ktoś ma kontakt z taką audi I moglby podesłać cały scan? Mozna by wtedy porownac kodowania...
 • #2
  sash997
  VAG & Parking heaters specialist
  kodujesz tylko piec ? we wszystkich autach które spotkałem było do przekodowania jeszcze coś innego oprócz pieca lub nawet zamiast pieca bo trzeba było same zegary przekodować więc myśle,że w tym przypadku trzeba mmi przekodować (nie kodowałem jeszcze Q7 co najwyżej sterownik naprawiałem z niej)
 • #3
  Bitvonzen
  Level 2  
  Dzieki kolego za sugestie. Tez tak myslałem, że trzeba przekodować pewnie pare innych rzeczy lecz malo materiałow dotyczących q7 po lifcie. Na dodatek jesli chodzi o Telstar pilot +receiver do webasto były 3 rodzaje do 26.11.2012, 26.11.2012- 25.03.2013, 25.03.13 do końca seri.
  Kazde info się przyda
 • #4
  Bitvonzen
  Level 2  
  Problem rozwiązany.
  Gdyby nie moje niedopatrzenie, było by szybciej.
  Rozwiązanie.
  Audi q7 3.0 tdi 4.2tdi poliftowe.
  Majac vcds sprawdzamy czy mamy mozliwosć odczytu sterownika 17 AUX HEATER, jeśli tak to możemy przystąpić do kodowania.
  WCHODZIMY 08 Auto HVAC,
  nasepnie 07 kodowanie. Najeżdżamy na Long coding helper. Wybieramy bajt 2 (czyli 3 okienko, tak zeby pojawił sie zielony napis byte 2.) zaznaczamy bit 3 I zamykamy kreatora. Pojawia nam się nowe kodowanie więc naciskamy DO IT!
  W wiekszości q7 poliftowych tyle wystarczy. Jesli nie, to idzie my dalej----> 5F - - >kodowanie
  --> long coding helper. - - > bajt 6 (chyba 7 okienko) ma sie pojawić zielony napis,, byte 6,, I zaznaczamy bit 1 I 2. Zamykamy kreatora I Pojawia nam sie nowe kodowanie - - >DO IT!

  PO tym zabiegu u mnie wszystko śmiga .

  [Audi Q7 4L PO LIFTINGU] kodowanie webasto [Audi Q7 4L PO LIFTINGU] kodowanie webasto [Audi Q7 4L PO LIFTINGU] kodowanie webasto [Audi Q7 4L PO LIFTINGU] kodowanie webasto [Audi Q7 4L PO LIFTINGU] kodowanie webasto [Audi Q7 4L PO LIFTINGU] kodowanie webasto [Audi Q7 4L PO LIFTINGU] kodowanie webasto [Audi Q7 4L PO LIFTINGU] kodowanie webasto [Audi Q7 4L PO LIFTINGU] kodowanie webasto [Audi Q7 4L PO LIFTINGU] kodowanie webasto
  [img-0]
  Niektore zdjecia zajmowały za dużo miejsca wiec nie moge ich tu wrzucić. Nie wiem czemu nie są chronologicznie ale I tak mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi.

  Prosze nie zamykać tematu ponieważ jeszcze zbieram informacje na temat pilota I odbiornika do tego webasto
 • #5
  Tony Triceps
  Level 2  
  Mam A6 C6 z 2010r a daty timerow mam na 30.01.2000r macie jakies rady by to zmienic?? bo nie da sie jak chce tylko godzine mogę zmienić

  Moderated By CameR:

  Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

 • #6
  Saiqard
  Level 11  
  Udało się dołożyć pilot do zdalnego odpalania Webasto?