Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat leon 1 2001r 1.6 16v - Chwilowy brak obrotów

19 Lis 2019 08:07 189 10
  • Poziom 4  
    Witam. Jechalem wczoraj autostradą 140km/h i ku mojemu zaskoczeniu auto doslownie stracilo obroty i wskoczylo spowrotem. Dodam ze po 10km znów takie cudo zrobiło. Potem jazda byla bez komplikacji. Zwarcie jakies na kablach do swiec sie robi? Moze cewka?
  • Poziom 10  
    Ale zgasł czy tylko na zegarach brak obrotów
  • Poziom 25  
    Witam.
    Czy podczas gdy zniknęły obroty to silnik zgasł lub odczułeś spadek mocy?
  • Poziom 4  
    LENIWIEC_PL napisał:
    Witam.
    Czy podczas gdy zniknęły obroty to silnik zgasł lub odczułeś spadek mocy?

Tylko sekundowy spadek mocy. Silnik pracował caly czas.

Jak mam diagnostyke zrobic skoro check nie swieci się.
  • Poziom 25  
    Jachu171 napisał:
    Jak mam diagnostyke zrobic skoro check nie swieci się.

Check engine oznacza w tłumaczeniu na polski "sprawdź silnik" i pojawia się zazwyczaj dopiero wtedy gdy jest poważny problem z silnikiem grożący zgaśnięciem silnika podczas jazdy (na przykład).
    Błędy nie krytyczne są normalnie zapisywane w pamięci więc wystarczy podpiąć auto do komputera i błąd zczytać.
    Czasami samo zczytanie błędów nie wystarcza więc trzeba sprawdzić pozostałe parametry pokazane w programie diagnostycznym.
  • Poziom 15  
    Witam

Miałem tak kilaka razy ze swoim wypadanie zapłonów ( po 10 km przygasał na 1 do 5 sek potem już ok ?)

-diagnostyka bez tego nie poradzę a a mama taki sama silnika

Problematyka się powtarza co do tego modelu silnika wiec pisać , większość zrobiłem sam.
  • Poziom 4  
    mateklos napisał:
    Witam

Miałem tak kilaka razy ze swoim wypadanie zapłonów ( po 10 km przygasał na 1 do 5 sek potem już ok ?)

-diagnostyka bez tego nie poradzę a a mama taki sama silnika

Problematyka się powtarza co do tego modelu silnika wiec pisać , większość zrobiłem sam.

Wypadanie zapłonu? Cewka? Kable lub świece. ?