Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens 2xSistore AX16 + CKA4820 +CCDA1425

19 Lis 2019 09:30 240 9
  • Poziom 3  
    SZUKAM KOGOŚ KTO ROBIŁ TAKIE SYSTEMY.

Witam,

Posiadam u klienta zestaw jak w temacie.
    Zestaw monitoringu, na którym są 4 kamery obrotowe i reszta zwykłych, PTZ CCDA1425 sterowane po RS485. Rejestratory sterowane też po RS485.
    Dostęp do rejestratorów i kamer obrotowych z panelu CKA4820.

System kiedyś działał ale teraz nie sterują się kamery obrotowe bo ktoś coś namieszał.
    Czy ktoś pracował na tych systemach i wie jak poprawnie skonfigurować panel, rejestratory i kamery aby wszystko było sterowane z panelu.
    Dostęp do rejestratorów mi działa i panelem mogę poruszać się po menu rejestratora i przełączać się.
    Nie sterują się kamery.

Robiłem wszystko według instrukcji i nie chcą się sterować kamery...jaki protokół sterowania dla nich wybrać DDA czy Pelco , jak to podłączyć i pod jaki port?

Połączenia są niejasne bo z jednej strony kolorystycznie jest inaczej podłączone.
    Założenie było chyba takie aby jeden port COM sterował rejestratorami a drugi bezpośrednio połączony do kamer sterował nimi.

SZUKAM KOGOŚ KTO ROBIŁ TAKIE SYSTEMY.
  • SterControl
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    4-control napisał:
    Zestaw monitoringu, na którym są 4 kamery obrotowe i reszta zwykłych, PTZ CCDA1425 sterowane po RS485. Rejestratory sterowane też po RS485.
    Dostęp do rejestratorów i kamer obrotowych z panelu CKA4820.

Przykładowe połączenie.

Jeśli w kablach nikt nie gmerał i nic nie poprzestawiał to może
    sprawdź dla kamer CCDA1425 jakie masz ustawienie portu RS485
    1200…9600
    (CCDA1425/1435)

Pomotane te kable trochę.
    Przy rejestratorze [biało pomarańczowy / pomarańczowy] masz połączony do portu RS485
    A przy kamerze Data + Data- masz [ biało zielony / zielony] RS485
    Reszta kabli przy kamerze obstawiam nie podłączona i zaizolowana.

Jeśli te cztery pary kabli [biało niebieski /niebieski] wychodzą z obrotowych kamer i łączą się do jednego kabla [biało niebieski /niebieski] to co to za kabel i gdzie on idzie ?
    i czy te zaizolowane kable przy kamerze na zdjęciu są tam jakoś ze sobą połączone czy odizolowane ?
    I jakie kolory kabli są podłączone pod te cztery pasywne odbiorniki/nadajniki NOVUS nvpt-111vt ? [biało pomarańczowy / pomarańczowy] ? I czy reszta kabli jest gdzieś poprowadzona czy luzem.

Jeśli kable [biało niebieski /niebieski] z kamer CCDA1425 połączone są bezpośrednio do CKA4820 to wychodziło by na to że przy kamerach ktoś pomieszał kable i [zielono biały / zielony] trzeba odczepić i podpiąć tam [biało niebieski /niebieski] O ile po drodze ktoś tego nie połączył na przemian.

To jest końcówka żeńska / męska ? wpinana do rejestratora czy do CKA4820
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Ustawienia przełączników : DIP SWITCH w CKA4820

Porty ustawione na interfejs TTY ( nie do końca ogarniam to )

Spoiler:
    Cytat:

COM1A is a standard RS232 interface for data transfer.

COM1A
    COM1A to standardowy interfejs RS232 do przesyłania danych.

COM1B
    COM1B is adjustable as a current loop (modified TTY interface) or as an RS485
    interface. This current loop is referred to below as "TTY".
    The video matrix unit is selected via this connection

COM1B jest regulowany jako pętla prądowa (zmodyfikowany interfejs TTY) lub jako interfejs RS485. Ta pętla prądowa jest dalej nazywana „TTY”.
    Jednostka macierzy wideo jest wybierana przez to połączenie.

The telemetry interface consists of a physical connection COM2. COM2 is
    adjustable as a TTY or RS485 interface. Cameras, dome cameras, and CDC050x
    can be controlled via the telemetry interface.

Interfejs telemetrii składa się z połączenia fizycznego COM2.
    COM2 jest regulowany jako interfejs TTY lub RS485. Kamerami, kamerami kopułkowymi i CDC050x można sterować za pośrednictwem interfejsu telemetrii.
  • SterControl
  • Poziom 3  
    Dzięki za odpowiedź!

Sytuacja dokładniej wygląda tak:
    1. Do rejestratorów dochodzi jeden kabel a przy kontrolerze są dwa (do COM2 i COM1B) nie wiadomo co się dzieje po drodze...czy nie jest to jakoś łączone.
    a) pomarańczowy i biało-pomarańczowy jest wpięty na dwa porty RS485 równolegle na rejestratorach
    b) niebieski i biało-niebieski podłączony równolegle do kamer
    c) brązowy i biało-brązowy (?chyba zasilanie? CKA4820-kontroler nie ma nić podłączonego do jego zacisków zasilania-podłączam pod COM1B i włącza się)
    - do kamer doprowadzony niebieski i biało-niebieski (RS485) oraz pomarańczowy i biało-pomarańczowy (obraz)
    2. Do rejestratorów nie ma podłączenia pod RS232 - tylko pod RS485

3. Ustawienie DIP SWITCH - raczej nie jest dobre ale działa mi kontrola nad rejestratorami przez kontroler. Nie wiem czy jest to aktualne ustawienie DIP SWITCH-y.

4. Końcówka ze zdjęcia to COM1B wpinany do kontrolera.
    5. Kamery są podłączone RS485 niebieski i biało niebieski, ta jedna była źle podłączona.

Wstawiam kilka zdjęć...może będzie jaśniej. Tylko nie rozumiem, dlaczego przy kontrolerze mam dwa kable a przy rejestratorach jeden....boję się, że coś się dzieje nad sufitem (jakieś połączenia dodatkowe).

Muszę znać schemat podłączenia i konfigurację kontrolera to ewentualnie nowy kabel poprowadzę i będzie coś pewnego choć dość daleko są od siebie rejestratory i kontroler.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Kamery są CCDA1425 więc Ja bym wybrał przy PTZ proroków CCDA (SIEMENS)

4-control napisał:
    Nie wiem czy jest to aktualne ustawienie DIP SWITCH-y.

To ze zdjęcia jest aktualne ?

Ustaw je tak jak na 1 zdjęciu z 1 postu. Bo teraz jest źle ustawione.

Jeśli jest włączone interfejs TTY to możliwe że jest obsługiwany jakiś moduł telemetryczny opierający się o jakiś sterownik SIEMENS pozwalający na dwukierunkowe przesyłanie niewielkich pakietów danych w celu zdalnego monitorowania, diagnostyki lub sterowania procesami technologicznymi.

Kabel COM2 wychodzi z CKA4820 i gdzie idzie ? nie ma tam czasem czegoś takiego:? CDC0501/CDC0502

Gdzie prowadzi ten kabel zaznaczony strzałką i gdzie prowadzą te dwa kable [niebieski/biało-niebieski] ?

I czy nie ma tam gdzieś po drodze urządzenia SIMATRIX

Co do COM1B
    4-control napisał:
    Do rejestratorów dochodzi jeden kabel

W jakie gniazdo ?

Do puki nie będzie wiadomo jak to wszystko jest podłączone trudno mi to ogarnąć. Kabel podpięty pod COM1B jest polutowany jak widać czyli może pracować i jako interfejs TTY, RS485 ale gdzie drugi koniec leci i pod jaką konfigurację tego nie wiem. W pierwszym poście dodałem plik Control Unit CKA4820 V2 tam są przykładowe konfiguracje podane pod koniec zerknij tam.
  • Poziom 3  
    Dziękuje za podpowiedzi.
    W sobotę będę na obiekcie i będę coś działał w tym temacie.

A jak się przełączać pomiędzy portami COM podczas sterowania?
    Na COM1B np. sterowanie rejestratorami a na COM2 sterowanie kamerami obrotowymi?

Rozumiem, że na kamerach należy ustawić adres urządzenia na DIP SWITCH-u aby nimi sterować?

Najgorsze jest właśnie to, że na portierni mam dwa przewody a przy rejestratorach tylko jeden...
  • Poziom 38  
    Pod COM2 masz podpięty kabel podeślij zdjęcie po otwarciu wtyczki jak tam kable są polutowane.
    4-control napisał:
    Najgorsze jest właśnie to, że na portierni mam dwa przewody a przy rejestratorach tylko jeden...

Jeśli pomiędzy CKA4820 V2 a Rejestratorami nie ma innych urządzeń to podejrzewam że kabel od COM1B leci do górnego rejestratora "RS232C Port" a kabel COM2 od CKA4820 V2 teoretycznie powinien być połączony z tymi kamerami tylko nie wiem jak tam jest to polutowane.
    Jak będziesz na miejscu sprawdź co jest napisane na tym kablu i od czego jest ta złączka łącząca kable NIEBIESKI z BRĄZOWYM i BIAŁO/NIEBIESKI z BIAŁO/BRĄZOWYM
  • Poziom 3  
    Na rejestratorach nie jest nic podłączone pod RS232...widać na zdjęciach.
    Sterowanie zdalne jest ustawione na port RS485...

Wydaje mi się, że jest podłączone jakoś tak:
    - RS485 z dwóch rejestratorów idzie na port COM1B przez biało pomarańczowy i pomarańczowy - i to działa czyli sterowanie rejestratorami (kolory na obu końcach się zgadzają PIN 5 i 9)
    - Na port COM2 są podłączone wszystkie kamery obrotowe przez RS485 - biało niebieski i niebieski (przy CKA4820 muszę sprwdzić kolory...)
    - Na COM1B jest podawane też napięcie zasilania - biało brązowy i brązowy (przy CKA4820 kolory inne ,PIN 6 i 7 niebieski i biało niebieski)
  • Poziom 38  
    4-control napisał:
    A jak się przełączać pomiędzy portami COM podczas sterowania?

Aby zmienić na COM2 wciskasz i trzymasz klawisz POS i wtedy wciskasz klawisz 2 dla com2 lub 1 dla com1

I w ustawieniach sprawdź czy dla kamer CCDA1425 masz ustawione Set baud rate "Ustaw prędkość transmisji" 9600
    I zdjęcie wtyczce COM 2 z pinami i kolorami kabli zrób jak tam kable wchodzą. I sprawdź tą wtyczkę WAGO co za kable są tam połączone i gdzie biegną.

Jeśli COM 2 steruje kamerami po RS485 wtedy ustawienia SW301 dla COM2 powinny być takie jak na zdjęciu. Siemens 2xSistore AX16 + CKA4820 +CCDA1425
    A protokół COM2 wybrany na CCDA

Konfiguracja podana w dziale 16 Configuring telemetry devices
    Prerequisites
    "Konfigurowanie urządzeń telemetrycznych
    Wymagania wstępne"

A ustawienia konfiguracyjne dla SISTORE AX na port COM1B po RS485 masz w dziale 15 SISTORE AX configuration A konfiguracja PORTU COM1B dla RS485 powinna być ustawiona w SW401 jak na zdjęciu.
    Opisana w rozdziale 8.6.1 Connecting SISTORE AX to COM1
  • Poziom 3  
    Witam,

Udało się!! W sobotę byłem na miejscu i zrobiłem. Teraz dopiero mam czas żeby pisać.

Poniżej opisuję jak sprawa wygląda...

1. Kwestia połączeń.
    COM1B:
    PIN 5 i 9 (pom. + b.pom. - RS485) połączone do rejestratorów pod porty RS485 (pom. + b. pom.)
    PIN 6 i 7 (nieb. + b.nieb. - Zasilanie 12VDC) połączone do zasilacza schowanego nad kasetonami na portierni. Tam też obok była puszka gdzie wszystko się łączyło.
    COM2
    PIN 5 i 9 (pom. + b.pom. - RS485) połączone do kamer obrotowych pod zaciski RS485 (nieb. + b.nieb)
    PIN 6 i 7 (nieb. + b.nieb. - Zasilanie 12VDC) połączone do zasilacza

Brązowy i biało-brązowy, który schodził od rejestratorów to się okazało, że to telefon.

2. DIP Switche na CKA - ustawienie.
    W takim ustawieniu wszystko działa...dla COM1 nie jest wybrane RS485 ale tak działa przy ustawieniu na rejestratorach "Zdalna kontrola" RS485.
    !Tu na zdjęciu dla COM2 switch 7 jest u góry...tak jest źle. Musi być na dole!

3. Konfiguracja CKA4820
    Siemens 2xSistore AX16 + CKA4820 +CCDA1425 Siemens 2xSistore AX16 + CKA4820 +CCDA1425 Siemens 2xSistore AX16 + CKA4820 +CCDA1425 Siemens 2xSistore AX16 + CKA4820 +CCDA1425 Siemens 2xSistore AX16 + CKA4820 +CCDA1425 Siemens 2xSistore AX16 + CKA4820 +CCDA1425

4. Przełączanie między portami COM1 a COM2.
    Działa faktycznie według instrukcji czyli :

Jeszcze raz bardzo dziękuję za wsparcie!!