Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] EXCEL 2010 makro a hiperłącze

19 Lis 2019 13:18 180 6
  • Poziom 9  
    Witam.
    Nie mam pojęcia czy jest możliwość, aby za pomocą makra (jednym guzikiem) wstawić hiperłącze (plik pdf) do danej komórki.

Problem polega na tym że chciałbym, aby automatycznie z określonej lokalizacji wstawił hiperłącze o tej samej nazwie co komórka.

Powiedzmy komórka A2 o wartości "920" klikam guzik i dodaje hiperłącze z plikiem pdf, który także ma nazwę "920". Plik pdf jest stworzony czeka w folderze na przydzielenie do danej komórki. Robiąc to ręcznie schodzi się z czasem. Jak to zautomatyzować?
  • Poziom 9  
    O coś takiego mi chodziło tylko bardziej O zaznaczenie danej komórki i aktywowaniem przyciskiem aktywnym. Probowałem pozmieniać ale nie ogarniam. Arkusz "Oddziały" kolumna "nr zamówienia" i np przycisk 16 mam tam zrobiony. I chciałbym tym przyciskiem gdy klikam w daną komórkę (kolumna "Nr. Zamówienia") wyszukał hiperłącze z adresu: C:\Users\Biuro\Desktop\Dok i je dodał automatycznie takie jak jest numer. Nie musi dodawać wszystkich hiperłączy na raz. Może być pojedynczo
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Wygodniej jest 2x kliknąć...
  • Poziom 9  
    Musiałbym mieć tylko pustą kolumnę tak? Żeby 2x Klikać? Bo tam będę wstawiał dodatkowe wiersze. Nie jest to stała tabelka. Rosnąco numerami do góry.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Lepszym rozwiązaniem jest dodawanie łącza podczas dodawania numeru zamówienia.
    Albo wcale nie dodawać łącz, a zrobić otwieranie PDFa po podwójnym kliknięciu w nr zamówienia.
  • Poziom 9  
    Skopiowałem formułę do swojego dokumentu i działa:) dzięki za pomoc.