Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] EXCEL 2010 makro a hiperłącze

19 Lis 2019 13:18 180 6
 • Poziom 9  
  Witam.
  Nie mam pojęcia czy jest możliwość, aby za pomocą makra (jednym guzikiem) wstawić hiperłącze (plik pdf) do danej komórki.

  Problem polega na tym że chciałbym, aby automatycznie z określonej lokalizacji wstawił hiperłącze o tej samej nazwie co komórka.

  Powiedzmy komórka A2 o wartości "920" klikam guzik i dodaje hiperłącze z plikiem pdf, który także ma nazwę "920". Plik pdf jest stworzony czeka w folderze na przydzielenie do danej komórki. Robiąc to ręcznie schodzi się z czasem. Jak to zautomatyzować?
 • Poziom 9  
  O coś takiego mi chodziło tylko bardziej O zaznaczenie danej komórki i aktywowaniem przyciskiem aktywnym. Probowałem pozmieniać ale nie ogarniam. Arkusz "Oddziały" kolumna "nr zamówienia" i np przycisk 16 mam tam zrobiony. I chciałbym tym przyciskiem gdy klikam w daną komórkę (kolumna "Nr. Zamówienia") wyszukał hiperłącze z adresu: C:\Users\Biuro\Desktop\Dok i je dodał automatycznie takie jak jest numer. Nie musi dodawać wszystkich hiperłączy na raz. Może być pojedynczo
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Kod: vbscript
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  Wygodniej jest 2x kliknąć...
 • Poziom 9  
  Musiałbym mieć tylko pustą kolumnę tak? Żeby 2x Klikać? Bo tam będę wstawiał dodatkowe wiersze. Nie jest to stała tabelka. Rosnąco numerami do góry.
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Lepszym rozwiązaniem jest dodawanie łącza podczas dodawania numeru zamówienia.
  Albo wcale nie dodawać łącz, a zrobić otwieranie PDFa po podwójnym kliknięciu w nr zamówienia.
 • Poziom 9  
  Skopiowałem formułę do swojego dokumentu i działa:) dzięki za pomoc.