Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odczytanie napisów na elemencie w samochodzie

19 Lis 2019 13:26 282 8
 • Poziom 43  
  Czy jest ktoś w stanie odczytać co jest tam napisane?
  Odczytanie napisów na elemencie w samochodzie Odczytanie napisów na elemencie w samochodzie Odczytanie napisów na elemencie w samochodzie
 • Poziom 29  
  w/g mnie
  km/mil 57?900
  rok 2011

  Dodano po 2 [minuty]:

  Zrób zdjęcie w (niebieskim) UV
 • Poziom 43  
  Gdybym miał lampę UV to nie pisałbym tu tematu.
  Tam są km i niżej jeszcze data. Również może być, że wpisane dwa razy - pierwszy wpis wyblakł i na nim napisano drugi, który też wyblakł?
 • Poziom 29  
  Ze zdjęcia dwóch wpisów nie widać
  Lampkę UV do banknotów kupisz za 8-10zeta a nawet wystarczy sama dioda LED i rozładowana pastylka 3V
 • Poziom 43  
  Zaczynając ten temat na Elektrodzie liczyłem, że ktoś ma program do obróbki zdjęć, (czytałem o negatywie) który pozwoli to odczytać.
 • Poziom 29  
  Negatyw? raczej nie, być może stopniowe przechodzenie z pozytywu w negatyw lub zmiana tzw. poziomów w najlepszym obecnie Ph.Sch. być może uwidoczni więcej szczegółów z tak kiepskiego zdjęcia ale ta naklejka powinna byc delikatnie zdjęta i najlepiej zeskanowana (jezeli to klient to możesz mu to wyjaśnić wprost, że takie masz warunki) obecnie są środki chemiczne które bez uszkodzeń odklejają wszelkie strickery) Jeżeli jesteś niepewny i boisz się oszustwa to zakomunikuj klientowi tak dla picu że naklejkę zbada technik POLICYJNY ale np. musi on na to wyrazić zgodę i zobaczymy czy się zająknie.
  Napisałeś niezbyt jasno, teraz rozumie że zdjęcie nie Ty robiłeś ale otrzymałes go od klienta i z dlatego kłopot wykonania prawidłowego zdjęcia, nie mniej, ja domagał bym się prawidłowej powtórki aby rozwiać wątpliwości.

  A tak na marginesie dodam ze dla mnie to żaden dowód, bo sam mógłbym w odpowiednim programie graficznym wykonać na odpowiednim papierze taką "starą" etykietę (która w ogóle nie posiada podstawowych zabezpieczeń) , z przedstawionego zdjęcia zachowując oryginalne rysunki czcionkę i krój etykiety i nawet fragment kolorowej pieczątki itp. i to każdy grafik umiał by to zrobić.
  Jednym słowem nie można bazować na takich nalepkach.
 • Poziom 43  
  Zdjęcie robiłem ja i jest to naklejka na silniku samochodu ze stanem licznika i datą wymiany rozrządu. Lepszego dojścia nie ma. Nawet dużą lampą UV do sprawdzania pieniędzy nie można dojść.
 • Poziom 33  
  Tak czy siak, pasek ma 8 lat więc i tak do wymiany ;)
 • Poziom 43  
  Chodzi o odczytanie a o wymianie zadecyduję ja.