Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alligator 407CC+ - Nie działa niszczenie, działa revers

19 Lis 2019 15:53 186 2
 • Poziom 9  
  Witam Szanowne Grono,

  Panowie, dostałem niszczarkę Alligator 407CC+, jak sie okazuje - uszkodzona, ale wykazuje oznaki życia, czyli:
  1. działa revers, silnik normalnie pracuje
  2. po włączeniu, zgłasza zacięcie papieru

  Gdy sie próbuje ręcznie włączyć niszczenie (klawiszem), niszczarka zakręci przez chwilę nożami i znowu zacięcie papieru sie świeci.

  Diody sprawdzone cyfrówką - świecą, podczas obracania kołami zębatymi czuć w jednym momencie lekki opór (czego nie ma kręcąc w stronę przeciwną - revers) - zostało wyszczyszczone i przesmarowane.

  Jakiś sugestie?
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 29  
  Przepatrz dokładnie nożyki tnące, któryś jest pęknięty i blokuje wszystko, przepatrz też ten sąsiedni z którym współpracuje. Taki objaw mogą dawać też kończące się szczotki.
 • Poziom 9  
  Silnik bezszczotkowy.

  Ale faktycznie, wałki z nożami obracają się w jednym punkcie dużo wolniej.
  Jak się uruchomi cały mechanizm powoli to widać, że silnik obraca się z prędkością stałą, koła zębate napędu także, ale same wałki z nożami zaczynają zwalniać (tak na chwilę i właśnie w tym momencie czuć większy opór, ale to nie jest opór którego palcami nie da się przełamać - ciężko ale idzie), jakby tam było jakieś sprzęgło. Miejsca osadzenia łożysk i wałków z nożami wyglądają na zaprasowane i nie poddają się przy próbie demontażu, natomiast dwa "zęby" się ruszają, tzn. mają większy luz niż inne, więc może to być to. No i mam wrażenie, ale jeden z wałków jest chyba skrzywiony minimalnie, jakoś tak przechyla się na boki podczas obracania, ale to może być złudzenie "apteczne" ;)