Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Core i5 3570K/Asus Z77A czy warto coś zmieniać?

Pertol 19 Nov 2019 17:31 399 5
    Pertol
    Level 5  
    Witam Panowie,
    mam taką zagwozdkę, mam starą platformę Intel 1155, podaje niżej wszystkie graty:
    Procesor Intel i5 3570K@4,4 GHz
    Płyta Główna: Asus Z77A
    Pamięć RAM: 8GB DDR3 Kingston Hyper-X
    Karta graficzna - było GeForce 210, teraz w sumie pokładowa Intel® HD Graphics 4000
    Dysk: HD WD 500 Gb Sata II x2
    Zasilacz Corsair VS450

pytanie takie, czy do prac biurowych warto coś zmieniać? chodzi mi o to że chyba dysk + grafika to najgorsze ogniwa, tzn po odpaleniu muli strasznie, pracuje długo dysk, przy załadowywaniu stron czasem po fakcie odświeża obrazy.
    I troszkę go zamula np przy facebooku jak się czuja postów iluś tam, albo osób.
    Jakieś portale randkowe typu sympatia to też widać osoby ale zdjęcia po chwili się pokazują.

Czy ogólnie jest sens wkładać dysk ssd i lepszą grafikę?
    Czy lepiej zmienić całą platformę? ale wg mnie procesor daje radę, najwyżej RAM dokupić.

Chodzi o to żeby to był sprawnie działający komputer, zdrowy, gdzie i coś w Excelu porobie i czasem film złoże typu Sony Vegas ale nie jakoś profesjonalnie, mogę wejść na 10 stron współczesnej przeglądarki i nie będzie mulił.
    Sporadycznie działam w muzyce, ale o dziwo tam nie ma problemów ze ścieżkami, pewnie liczy się dobry procesor i RAM. Czasem zamuli przy odpalaniu oprogramowania.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Pertol
    Level 5  
    Skanowałem antywirem i nie znalazł specjalnie błędów, wirusów, czy jakiś zagrożeń.

Mam takie pliki jak niżej.

A co do grafiki, właśnie od jakiegoś czasu mam tak zrobione że monitor mam podpięte do gniazda HDMI na płycie.
    No ale czy nie lepiej byłoby kupić ciut lepszą grafikę czy to nie ma znaczenia?
    Np u kumpla na grafice przykładowo GTX 950 ma dużo płynniejsze przesuwanie typu facebook, ogólnie internet lepiej działa i nie mówię o samej szybkości tylko jak te strony sie pokazują - jak w smartfonie.
    User removed account
    Level 1  
    Pertol
    Level 5  
    Tomequ123 wrote:

Masz trzy, wszystkie bezużyteczne.

Odinstaluj:
    Avast Free Antivirus
    Avira Antivirus
    Avira Software Updater
    CCleaner
    McAfee Security Scan Plus
    McAfee WebAdvisor

Poważnie? No ale to w takim razie komputer ma nie mieć żadnego środowiska antywirusowego zainstalowanego? W sumie poza Avirą resztę mogę wywalić ale Avira służyła mi jako podstawowy program antywirusowy.

Tomequ123 wrote:

Raczej dlatego, że ma szybszy dysk, internet i lepszą konfigurację sprzętową. Grafika zintegrowana jest do wyświetlania stron internetowych w zupełności wystarczająca.

Hmm szybki dysk to racja, internet może też ale lepsza konfiguracja tzn co?
    Bo pamiętam że tak - procesor to było core i3 6100, ASRock H110M-HDV, Corsair 4 GB DDR4 + grafika jak wyżej i dysk SSD 128
    Dziwne to dla mnie, czyli co i5 3570K nawet podkręcony nie radzi sobie ze współczesnymi stronami internetowymi?
    User removed account
    Level 1