Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzone pod¶wietlenie LED matrycy

Lumark85 19 Nov 2019 19:03 876 2
    Lumark85
    Level 1  
    Witam.
    Posiadam telewizor Samsung UE48H6400AK.
    Po około 4 latach zaczęły się problemy z pod¶wietleniem LED. Widać na czarnym tle białe kropki a czasem i na jasnym tle oraz niebieskie przebarwienia. Chcę wylutować uszkodzone niebieskie diody LED ale nie wiem z jakim napięciem kupić nowe? Mam 6 ta¶m po 9 LED-ów na każdej, czy idzie to jako¶ obliczyć, czy trzeba sprawdzać jako¶ napięcie? Proszę o pomoc i wiem że temat wałkowany, ale nie mogę znaleĽć odpowiedzi. Uszkodzone pod¶wietlenie LED matrycy Uszkodzone pod¶wietlenie LED matrycy Uszkodzone pod¶wietlenie LED matrycy Uszkodzone pod¶wietlenie LED matrycy
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    pylos
    Level 25  
    Trzeba znać napięcie zasilania listew led zasilacza, zobaczyć jak s± poł±czone listwy(szeregowo, czy równolegle, a może szeregowo-równolegle).Gdy będziemy wiedzieli ile jest diód led w jednym torze zasilania, i będziemy znali napięcie wyj¶ciowe zasilania, należy podzielić to napięcie przez ilo¶ć diód, i mamy odpowiedĽ.Ale tak typowo to s± to diody na 3V.
    Pawelcio
    Level 21  
    oj chyba nie do końca kolega wie jak to działa.. je¶li na czarnym tle widać białe kropki to nie będzie wina pod¶wietlania... ciemne plamy na białym to już może, ale nie musi być wina diod pod¶wietlaj±cych.. w tej matrycy stawiam raczej na zabrudzone elementy rozpraszaj±ce i polaryzuj±ce ¶wiatło, kurz w tym modelu tv to norma.. diody w pod¶wietleniu s± białe, chociaż białe led s± tak naprawdę odmian± ledów niebieskich o ile dobrze pamiętam... ;-) ale chyba nie zdecydowałbym się na wymianę ledów na niebieskie, wolę jednak prawdziwe kolory w tv ;-) a najpro¶ciej, skoro masz już rozebran± matrycę, wł±cz tv z odł±czon± płyt± główn± ( sam zasilacz i pod¶wietlanie) i zobacz czy diody ¶wiec± równo, je¶li ¶wiec± wszystkie i z takim samym natężeniem to ich nie ruszaj, i zacznij może od poczytania na jakiej zasadzie to wszystko działa... pozdrawiam Paweł