Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki rozdrabniacz słomy wybrać i czy Bizon Z056 to dobry pomysł?

karpik89 20 Nov 2019 11:12 414 4
    karpik89
    Level 7  
    Witam. Mam pytanie odnośnie rozdrabniacza słomy. W tym roku planuje zakup w.w, ale zastanawiam się nad wyborem czy kupić starego typu pędzonego z odrzutnika, czy nowego typu pędzonego bezpośrednio przez silnik. Który jest bardziej efektywny i dobrze rozrzuca słomę, może ktoś użytkuje i może coś doradzić w tej sprawie.
  • Helpful post
    Mierzejewski46
    Level 36  
    Akurat mam porównanie bo ja użytkuję stary typ, a kolega w z056 super posiada ten nowy. Dzień a noc na korzyść nowego typu.
    Lepiej siecze, szerzej rozrzuca i najważniejsze napęd prosto z wału a nie przez inne pasy nie bciąża ich niepotrzebnie. Szczególnie głównego młocarni. Myślę że dla tego to zrobiono. Polecam.
    karpik89
    Level 7  
    Dzięki wielkie bo niemałe pieniądze trzeba zainwestować

Dodano po 2 [minuty]:

Wiem już co kupić
    Grzegorz_madera
    Level 36  
    Użytkuję rozdrabniacz "płocki", a kolega ma nowego typu z Wągrowca. Płocki bije go na głowę w każdym szczególe. Tnie słomę na 5 cm kawałki, szerokość rozrzutu można regulować jak tylko się chce, ma bardzo trwałe łożyska w przeciwieństwie do innych.
    Mierzejewski46
    Level 36  
    Może słabo doważony wałek bijakowy i łożyska siadają. Też zależy od wykonania.
    Fabryczne miały jakąś normę na wykonanie.
    Jakość dzisiejszych maszyn i części jest różna. Jak producent zaoszczędził na łożyskach to taki skutek. Są też tacy co "chrzczą", a nie smarują. I na to nie ma rady.