Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV 42LG7000 nie startuje brak podświetlenia matrycy

20 Nov 2019 15:39 264 5
  • Level 9  
    Witam.Gdy kupowałem telewizor w lombardzie pokazał się na chwilę obraz MENU po czym telewizor się wyłączył. Przywiozłem TV do domu , gdzie leżakował ok. 1 miesiąca, teraz przy próbie odpalenia nawet na chwilę nie pojawia się żaden obraz, brak podświetlenia matrycy . Zasilacz wydaję się O.K., wszystkie napięcia właściwe, płyta główna reaguje na funkcję ON/OF , po włączeniu dioda czerwona po kilku razach przygasa i powinna zdaje się zapalić niebieska dioda, ale niestety nic się nie dzieje. Przy funkcji ON klawisze funkcyjne pikają, w głośnikach brak szumu. Wcisnąłem reset (SW900)na płycie głównej ale żadnych zmian. Czy w tym modelu gdyby było coś z softem nie będzie się zapalać niebieska dioda ? Odpiąłem INWERTER i żadnej zmiany. Proszę o wskazówkę gdzie szukać usterki.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 9  
    Jeszcze zauważyłem ( patrząc od tyłu TV )że niebieskie LEDy słabiutko się żarzą . Podświetlałem matrycę latarką ale niestety nie widzę żadnej treści obrazu . Podejrzewam płytę główną , ale nie mam pewności , siedzi tam układ IC100 . Czy ktoś wie jakie wartości powinny być na złączu P1000 na pinach 22 ( VBR_B) i 21 VBR_A , być może to one są odpowiedzialne za wzbudzenie Inwertera . Na złączu Inwertera na pinie Startu ( ON/OF ) pojawia się napięcie ok. 5V , czy to wystarczy do wzbudzenia świetlówek czy jeszcze potrzebne są impulsy na złączu P1000 na pinach 22 i 21 . Może zbyt wiele pytań ale jak na razie nie widzę możliwości ruszenia do przodu .
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 22  
    Podaj jakie masz napięcie w przetwornicy na głównym kondensatorze. Tylko uważaj bo tam jest niebezpiecznie
  • Level 9  
    Dzięki za zainteresowanie się tematem. Przepraszam ale trochę mnie ubawiła przestroga bym uważał bo jest niebezpiecznie , myślę że jak kiedyś wymieniałem kineskopy w kolorowych TV przy taśmie produkcyjnej w Unimorze, to tam dopiero było niebezpiecznie ( parę razy kilkanaście tyś. woltów mnie popieściło ). Ale do rzeczy , pomierzyłem te napięcia na plusie kondensatora i wyszło : względem masy telewizora 250V a względem potencjału ujemnego mostka prostowniczego 370V . Sądzę że zasilacz jest O.K. bo podstawowe napięcia wyjściowe są właściwe tj. 16,5v , 5,2v , 12v i 24V ( na Inwerter ). Chyba raczej muszę szukać w płycie głównej albo w logice , ale zakładam oczywiście że mogę się mylić ? Trochę zaskakujące jest to że wcześniej był na chwilę obraz ( menu pojawiło się na ok. 5 sek. ) , a po przywiezieniu do domu kompletna pustka , być może dlatego że dopiero po ponad miesiącu się za to zabrałem .
  • Level 22  
    Przepraszam za ostrzeżenie. Niestety nie wiadomo z kim ma się do czynienia.. W tym telewizorze z tego co pamiętam napięcie na tym kondensatorze powinno by chyba w okolicy 390 v. Stąd taki efekt.
  • Level 9  
    Mam pytanie , czy kolega jest pewny że tam musi być 390V , bo powiem że nie bardzo widzę jaki element w tej okolicy mógłby obniżać napięcie . Do elektrolitu ( nie widać optycznie by był wysuszony ) przylutowałem równolegle drugą sztukę i żadnych zmian . Ale tak sobie myślę na chłopski rozum że gdyby z pierwotnym napięciem było coś nie tak, to napięcia wyjściowe zasilacza byłyby niewłaściwe , a zgadzają się z informacją podaną na drukowanej płytce. Co prawda nie mam schematu tego zasilacza ale informacje nadruku raczej powinny być wyznacznikiem pomiarów .