Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub 600 - Długie oczekiwanie na wydruk z komputera

20 Lis 2019 16:31 213 3
  • Poziom 8  
    Dzień dobry Panowie, pragnę waszej pomocy :)

U klienta stoją 3 bizhuby 600 - w identycznej konfiguracji - jota w jotę, dwa już miał wcześniej, a jednego dokupił teraz. W czym więc problem ... te dwa, które miał już wcześniej druk z sieci puszczają na pstryk ... nawet mega złożone PDF'y, a ten świeży co teraz sobie postawił jedną stronę drukuje...mieli 2-3 minuty. Podmieniałem między nimi dyski, pamięci ram, zmieniłem kabel sieciowy, próbowałem sterowników PS i PCL -6, 5c, 5e, dla świętego spokoju podmieniłem router - chociaż uznałem że to bzdura no ale dobra stwierdziłem tonący łapie się brzytwy ... ostatnie co zamieniłem miejscami to płytkę odpowiedzialną za druk co jest na płycie głównej. Za ostateczność uznałem skasowanie NVRAMu zmieniłem switch 31 z 0 na 1 potem w serwisie wykonałem 92 start i tam bla bla bla dalszą procedurę. Skasowało, wpisałem numer seryjny, inicjalizacja sieci, format dysku.... Nic nie pomogło jak mieliło jedną stronę tak mieli. Podłączenie bezpośrednio na kablu nic nie zmienia. Do kompa nie ma co się czepiać, na moim laptoku tak samo ... Pany dajcie mi jakiś pomysł bo już mi to zryło beret :shocked!:
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 13  
    A przywracałeś ustawienia fabryczne ? system 1-initialization-clear data ?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 8  
    alcaster napisał:
    A przywracałeś ustawienia fabryczne ? system 1-initialization-clear data ?

kolego ... w pierwszej kolejności wykonałem przywrócenie ustawień w system 1, zmiana sterowników na każde jakie na infohubie znalazłem, potem zmiana kabla, podmianka rutera, potem podmianka dysku, potem podmianka ramu, potem podmianka płytki druku, na końcu skasowałem nvram .. wyzerowało licznik wszystko do kompletnego nul ... i nic. Jak nie wpadnę na pomysł to kanister benzyny i zapałka zostaje tylko
  • Poziom 8  
    problem rozwiązałem.. klient miał w switchu zapętlony kabel na piętrze ... najprawdopodobniej zrobiły dzieciaki mu takiego psikusa, po nitce do kłębka jak to się mówi doszedłem :)