Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podłączenie fotokomórek slim flash do Faac 455

20 Lis 2019 17:45 186 13
  • Poziom 4  
    Witam, chodziło by mi o podłączenie fotokomórek slim flash do centrali Faac 455. Chodziło by mi opis po numerach. Z góry dziękuję
    Podłączenie fotokomórek slim flash do Faac 455 Podłączenie fotokomórek slim flash do Faac 455
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 4  
    No ok zasilanie 24 v na foto z pinów 16, 17 tylko teraz te 3 kabelki sygnalowae pod jakie piny podpiąć
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 4  
    Dziękuję pozdrawiam

Dodano po 37 [minuty]:

A Jeszce jedno pytanko. Niebieski z siłowników com. Idzie do 1 zielono żółty to ochronny a do 2,4,to jest jakaś kolejność kolorów przewodów czy bez różnicy??? Tak samo na drugim siłowniku 4 com niebieski a 5,6
  • Poziom 4  
    Koledzy a lampke sygnalizacja Led 24v najlepiej w które piny wpiac bo ja zrobiłem na 18 i 20 tak żeby oczywiście zaczęły świecić przy otwieraniu i zamykaniu????
  • specjalista -automatyka bramowa
    Wykorzystać można, ale zauważ że wyjście WL którego użyłeś może wydać tylko 3 waty a tyle ma jedna lampka w fotce (2 lampki to 6 watów) - w dłuższym użytkowaniu może polecieć układ włączający to wyjście.
    Bezpieczniej użyć dodatkowego przekaźnika miniaturowego z cewką 24V podpiętą pod to wyjście a przez styki puścić zasilanie lampek z dodatkowego zasilacza.
  • Poziom 4  
    Ja tak myślałem żeby kupić taki zasilacz mały z 230 na 24v i podpiąć pod wyjście 7 i 8 jak jest w oryginale. U mnie sąsiad ma identyczny napęd i jakos mu wpieli w centralke te fotokomórki z tymi lampkami sygnalizacyjymi. A idzie z innych pinów Jeszce wziąść zasilanie np do każdej z innego pinu??

Dodano po 13 [minuty]:

Patrzę Jeszcze w specyfikację centrali i tych lampek pobór prądu lampek to 120 mA a na płytce można zasilić akcesoria max 500 mA co myślisz o tym.???
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    Cytat:
    podpiąć pod wyjście 7 i 8

Na tych zaciskach przy działającym kogucie jest 230V - chcesz fajerwerk to podpinaj.
    Możesz skorzystać z (+) i (-) na centrali - aby wszystko co tam masz podpięte nie przekroczyło 500 mA czyli 12W.
    Ale jak napisałem wcześniej - PRZEZ PRZEKAŹNIK.

Podłączenie fotokomórek slim flash do Faac 455

Przekaźnik z cewką niskoprądową na 24V - miniaturowy - np taki: https://www.relpol.pl/Produkty/Przekazniki-Miniaturowe/Przekaznik-RM45N
    Na pewno nie samochodowy - one mają moc pobieraną przez cewkę w granicach 3W - za bardzo na styk.
  • Poziom 4  
    Ok dziękuję bardzo za odpowiedź
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Witam,

kotbury napisał:
    Na tych zaciskach przy działającym kogucie jest 230V - chcesz fajerwerk to podpinaj.

Autorowi chyba chodziło o podpięcie poprzez zasilacz 230VAC/24VDC, a nie bezpośrednio... ;)

rdk123 napisał:
    Ja tak myślałem żeby kupić taki zasilacz mały z 230 na 24v i podpiąć pod wyjście 7 i 8 jak jest w oryginale.

Pozdrawiam.
  • Poziom 4  
    Dokładnie przez zasilacz z 230 na 24v ale już wszystko zrobiłem jest ok. Pozdrawiam i zamykam temat.
  • Poziom 4  
    Dokładnie przez zasilacz z 230 na 24v ale już wszystko zrobiłem jest ok. Pozdrawiam i zamykam temat.

Dodano po 36 [sekundy]:

Dziękuję za pomoc.