Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zbudować ogranicznik wychylenia podestu

20 Lis 2019 20:00 798 50
  • Poziom 17  
    Powyżej skromny projekt ruchomego podestu na zawiasie z jednej strony.
    Podest podnoszony jest przez siłownik hydrauliczny - silnik elektryczny 12v. Docelowo sterowany (podnoszenie) bezprzewodowo za pomocą pilota.
    Jak zbudować ogranicznik wyłączający podnoszenie w określonym położeniu, założenia są takie:
    niskie koszty, brak wystających elementów z boku i nad podestem, proste i funkcjonalne
    Proszę o pomysły.
    Jako pierwsza na myśl przychodzi mi krańcówka, ale nie wiem jak ją zamontować bo musiała by być zamontowane w zakresie pracy podestu
  • Poziom 17  
    Pomysł fajny, ale jak wysterować moment wyłączenia. "Specjalna" regulowana obudowa?
  • Specjalista Automatyk
    Można w okolicach zawiasu (prostopadle/lub pod kątem do rampy) dać np. 10 cm płaskownik i dwie krańcówki mechaniczne ograniczania ruchu...
  • Poziom 17  
    opis bardzo ogólny a coś bliżej jak zamontować te krańcówkę jakiś rysunek?
  • Specjalista Automatyk
    Na zielono - płytka mocowana na stałe do nieruchomej części, do niej mocowane dwie krańcówki mechaniczne; a to cienkie czerwone to mocowany na stałe "języczek u wagi" stale zamocowany z rampą.
  • Poziom 17  
    I tu zaczyna się problem , otóż podest musi mieć zakres od ziemii do ponad poziom,
    W Twoim rysunku nie zamknie się do ziemii.
  • Poziom 38  
    W podestach samochodowych są czyjniki zabudowane w podest.
    Mozna tez pod podestem zamontować czujnik rtęciowy.
    Potrzebuje 50x50x50mm.
    Na krawędzi.
  • Poziom 17  
    Jak zrobić regulacje takiego czujnika? czy czujnik rtęciowy możne sterować przekaźnikiem samochodowym 12v?
  • Poziom 38  
    Moze sterować. Regulujemy kątem mocowania czujnika.
    Mam takowe.

Dodano po 1 [godziny] 55 [minuty]:

Może tez być pion i transoptor szczelinowy lub czujnik indukcyjny.
  • Poziom 17  
    Poproszę zdjęcie takiego czujnika, chodzi dokładnie o montaż.
  • Poziom 17  
    w zasadzie każdego który będzie działał z moimi założeniami-podest schodzi do ziemi a wyłącza się przy kącie ok 45% od poziomu w gore. Chodzi mi o kwestie montażu, czy jest dedykowana podstawa czy trzeba ją zrobić i regulacji kąta (wyłączenia).
    Nie montowałem wcześniej tego typu czujników i nie mam żadnego doświadczenia w tym zakresie.
  • Poziom 17  
    Siłownik elektryczny mi nie odpowiada z kilku powodów, po pierwsze mam już inny siłownik hydrauliczny, po drugie podest wazy ok 40 kg co wg mnie możne być problemem, i po trzecie czas podnoszenia przy hydraulicznym jest krótszy.
  • Poziom 38  
    Jaka jest grubość podestu ?
  • Poziom 17  
    Jest to plyta ryflowana metalowa gr ok 0,5-0,6 cm o wymiarach ok 100 x 100 cm
  • Poziom 38  
    Bez wzmocnień pod spodem ?
  • Poziom 18  
    kiosho napisał:
    Docelowo sterowany (podnoszenie) bezprzewodowo za pomocą pilota.
    Odpowiadając, po przeczytaniu powyższego uznałem, że pytający ogarnia mechanikę conajmniej w stopniu jakiego kiedyś uczył Adam Słodowy
    kiosho napisał:
    Jak zrobić regulacje takiego czujnika?

kiosho napisał:
    nie mam żadnego doświadczenia w tym zakresie.

To stwierdzenie załatwia wszystkie problemy z tego tematu

kiosho napisał:
    podest wazy ok 40 kg co wg mnie możne być problemem,

Mamy rampę i do tego podest - czyli w domyśle rozładunek pojazdów za pomocą wózka zwanego paleciakiem

Wg słów autora tematu problemem będzie rampa o wadze ok 40 kg, a nie przejeżdżający to tym "mostku" ładunek o wadze do 1000 kg (np. paleta cegieł, cementu lub napojów 'a 1,5 l )
  • Poziom 17  
    Pomyliłeś forum, naśmiewając się z innych. Krytykujesz a nic konstruktywnego nie wnosisz do sprawy.
    Co do "mostku" z jednej strony jest na zawiasie a z drugiej opiera się na samochodzie, wiec ładunek 1000 kg nie jest problemem.
    Jeżeli jesteś lepszy od Słodowego to przedstaw swoją propozycję, chętnie się z nią zapoznam.

• Poziom 43  
    Jak dałbyś z obu stron np.katowniki mógł byś zastosować zwykłe krańcówki, podobnie na dole wpuścić taką ścianę do której dochodzi rampa, ew..kontaktrony.
  • Poziom 38  
    Masz tu poglądowo rysunki rozwiazania Jak zbudować ogranicznik wychylenia podestu Jak zbudować ogranicznik wychylenia podestu
    Poza tym sama blacha bez wzmocnień nie wytrzyma obciazenia.
  • Poziom 17  
    Jak zbudować ogranicznik wychylenia podestu Jak zbudować ogranicznik wychylenia podestu
    W załączeniu zdjęcia mojej platformy działającej od długiego czasu,
    Zbigniew400-niestety nie rozumiem Twoich rysunków, o jakim typie wyłącznika mówimy?

Dodano po 2 [minuty]:

Wzmocnienia możne nie widać ale są, winda będzie przebudowana - opuszczanie do ziemi
  • Poziom 38  
    Czujnik indukcyjny.
    Poczytaj sobie jak działa.

Dodano po 2 [minuty]:

Opisz działanie platformy i współpracę z samochodem.
  • Poziom 17  
    W spoczynku platforma jest opuszczona do ziemi, przyjmiemy wersje sterowania pilotem-podany jest sygnał do sterownika - silnik (podtrzymanie zasilania) jest uruchamiany, platforma za pomocą siłownika startuje do góry. Zatrzymywana jest dzięki wyłącznikowi o który się pytam,
  • Poziom 38  
    Niedokładny opis .
    Do czego jest potrzebne pozycjonowanie platformy ?
  • Poziom 17  
    napisalem w pierwszym poscie:
    "ogranicznik wyłączający podnoszenie w określonym położeniu"
  • Poziom 38  
    kiosho napisał:
    "ogranicznik wyłączający podnoszenie w określonym położeniu"
    Czyli każdorazowo zatrzymanie jest w innej pozycji . Nie wystarczy wiec sygnał zatrzymujący podany z pilota ? Przecież ktoś musi być i ustalać punkt zatrzymania . Nie widzę sensu każdorazowego ustawiania wyłącznika zatrzymania , skoro masz wygodnego pilota. :cry:
  • Poziom 17  
    każdorazowo zatrzymanie w tej samej pozycji,
    Pilot służy tylko do startu silnika.
  • Poziom 38  
    Tak trudno opisać współdzialanie platformy z samochodem ?
    Pytam jeszcze raz.
    Po co jest wymagane pozycjonowanie platformy ?