Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault laguna 1 - Rozładowany akumulator po wymianie żaróweczek licznika

frugosz77 20 Nov 2019 21:56 585 8
    frugosz77
    Level 7  
    Witam i o poradę pytam;)
    Po wymianie przepalonych żaróweczek (1.2W) w liczniku samochodowym ,coś kradnie mi prąd i rozładowuje akumulator. W dodatku z głośnika tzw. ,,gadaczki'' coś jakby chrupało, jak gdyby płynął tam co jakiś czas prąd. Pobór prądu wynosi od 0.28A do nawet ponad 1.88A i ciągle skacze . Po odpięciu licznika natężenie wynosi 0.00A-0.001A ,lub 0.58mA-1.05mA. Nie wiem jak mam odnieść się do tych wartości. Dodam tylko ,że bezpieczniki wyciągałem wszystkie po kolei i sprawdzałem natężenie ,ale nie spadło więc wnioskuję ,że to licznik kradnie prąd,albo ten syntezor mowy ,bo widziałem ,że jest on chyba zasilany z licznika. Proszę o wszelkie porady.
    matej1410
    Level 25  
    A wyjmij żaróweczki i zobacz co się dzieje z prądem
    matej1410
    Level 25  
    Coś jest nie tak. Spróbuj wykonać pomiary jeszcze raz, ale zanim sprawdź baterię w multimetrze.
    koleś kit
    Level 36  
    Jak ty to mierzysz?Czy czekasz choć z 5 min na uśpienie sterowników?Ja wiem że w tej lagunie nie ma co usypiać ale dla zasady.Po drugie styk ma być dobry.Znajdz schemat, gadaczka ma raczej zasilanie bez zapłonu a sam licznik po zapłonie.Który typ licznika masz?
    frugosz77
    Level 7  
    Tak odczekuje około 10 minut i ponawiam pomiar. Typ licznika mam z białą obudową i trzema wtyczkami (szara,zielona i czerwona). Za każdym razem gdy odpinam licznik pomiar wynosi 0.01A.Auto mam od kilku miesięcy. Nie wiem ,czy to ma coś wspólnego ,ale w liczniku są puste miejsca na oprawki z żarówkami w miejscu na lampkę kontrolną przegrzania katalizatora i od sterowania silnika. Natomiast nie mam ogrzewanych siedzeń ani diesla( ogrzewania świec) a mam w ich miejscu oprawki z żarówkami. Jak kupiłem auto ,to głośnik od syntezatora był rozłączony i wepchnięty w schowek.
    Aktualny pomiar z podpiętym licznikiem wynosi 001-002A. Nie wiem dlaczego się uspokoiło i na jak długo ,ale będę co kilka godzin sprawdzał ,czy dalej kradnie prąd